| anonim_4396 a întrebat:

Uitati cateva postari despre cum ar fi sfarsitul lumii. Nu luati aceasta intrebare ca una stupida... va rog. Se spune pe 19 martie 2011, Luna va fi foarte aproape de Pamant. Atunci se vor intampla cutremure masive si mai stiu eu ce...
Faza e ca pe 21 mai 2011, va fi ridicarea lui Iisus la Cer. Ca un tot de Sfarsitul Lumii. Nici eu chiar nu stiu ce sa zic. M-au lasat in ceata cu aceste afirmatii.

Uitati cateva reportaje ca sa va convingeti :

http://www.click.ro/......86375.html aici despre sfarsitul din 21 mai 2011

http://www.cancan.ro/......53638.html aici depsre ziua de 19 martie 2011, care se apropie.

Pe curand si o seara buna.

8 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Sa sti ca sfarsitu lumii va veni cand nu te astepti,daca toti vor zice ca lumea se va sfarsi gresit,se sfarsesc doar lucrurile care au luat-o prea inainte,ceva se sfarseste si incepe din nou,daca un om va zice ca maine o sa fie sfarsitu lumi,toti vor crede,dar nu va fi asa. Daca tu crezi intr-un blestem pec are ti-l da altcineva sa te sperie,atunci doar lumea ta se va sfarsi restul vor trai. Apropierea luni fata de pamant a mai fost in trecut,si aprodus cutremure si tsunami.Dar nu lumea intreaga va fi afectata ci doar o parte care este prea ''inaintate'', dupa cate m-am documentat eu am vazut ca ceea ce va lua sfarsit vor fi marile puteri cum este America, din cauza ca acolo se face cele mai multe experimente si se vor distruge singuri.Asa cum si japonezi au inaitnat foarte mult spre creearea robotiilor, ceva opreste ca acewste marii puteri sa inaitneze atata de departe cu tehnologia.Primu site pe care mi l-ai dat spune clar ca acel om a mai prezis o data sfarsitu lumi asa cum il prezice toti dar nu se intampla, deoarece daca tu veispune ca maine vei lua 9 la matematica nu vei lua 9 ci vei lua 10, deoarece viata si lumea nu urmeaza asa cum prezic alti.Defapt daca ai realizat oameni vor sa ne testeze pe noi restul oamenilor,reactiile,vor sa ne sperie cu ceva,pana la urma intr-o zi toti oameni vor fi luati testati,facuti robotizati, deparca nu am fi, ci chair asta si suntem.

| bianca9422 a răspuns:

S-au discutat atat de multe despre sfarsitul lumii

nici numai stiu ce sa zic

numai Dumnezeu stie.

| Nero a răspuns:

Ce porcarii =]]
Pana acum de cate ori a fost oare sfarsitul lumii?
=]] doamne fereste-ne de retardatii astia
Sansele sa mori in martie sunt de 1% (sa te calce un biciclist pe trecerea de pietoni)
Sa fim seriosi.De unde pot sti toti aurolacii ca vine sfarsitul lumii
Si daca vine din ce cauza?
Stai linistit/a. Sfarsitul vine cand te astepti mai putin dar in nici un caz cand spun oamenii.
bafta!

| cryssa a răspuns:

Da sa stii, o sa ne cada luna in cap peste 5 zileraised eyebrows
aberatii, domnii meioh go on... aberatii

| Ella_4255 a răspuns:

Bai sa stii ca mai cam speriat cu chestiile astea dar te intreb cat de credincios esti? Ramai cu credinta ca numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii si noi nu putem prezice nimic, si in niciun caz cu o asemenea exactitate - exact ziua pai mai urmeaza sa zic si ora, minutul, secunda... Doamne sincer eu nu-s nu stiu ce credincioasa ca sa ma bag dar mi se pare alarmant faptul ca uite am fost inzestrati cu atata inteligenta ca acum o folosim in scopuri rele... Va rog numai speriati lumea cu asemenea intrebari ca mai intra si copii aici si ma numar printre ei am 14 ani. Nu uitati - Dumnezeu hotaraste cand o sa fie apocalipsa. Asa cum sau prezis chestii de genu sfarsitu lumii din anul 2000 care a fost total falsa asa e si acum. Rugativa ca Domnul ne va ajuta si asta poate fi si peste o ora, si peste un an si dupa un secol ca tot nu vom sti. Doamne ajuta!

| Yoanna_4969 a răspuns:

Sincer, nu prea cred lucruri de genul astatongue.
In primul rand, luna a mai fost aproape de Pamant, si chiar daca vor fi cutremure sau alte catastrofe nu inseamna ca va veni sfarsitul lumii.
Pe 21 mai... Spune clar ca niste protestanti din America au inmprastiat aceasta veste. Majoritatea dintre noi cred ca suntem crestini. Am citit mai demult despre o intamplare asemanatoare. Un "prezicator" a convins un grup de oameni ca va veni sfarsitul, ca Iisus se va cobori si ii va lua cu el pe cei care au credeinta adevarata. etc etchappy Oamenii au renuntat la tot, si-au dat averile, s`au imbracat intr-o roba alba si s`au urcat pe cel mai inalt munte. Noaptea s`a sfarsit fara sa se intample nimic iar ei s`au intors acasa neavand nimic.
Deci, dupa parerea mea suntem in siguranta.
Daca e sa ne luam dupa alte preziceri, sunt o gramada. Cum ar fi sfarsitul de pe 21 decembrie 2012, care a fost prezis de mayasi. oh go on Daca e sa te interesezi de toate afirmatiile, calendarul mayas nu spune ca VA VENI SFARSITUL PE 21 decembrie, ci doar se termina brusc acolo. Dupa cate am inteles, au fost arse multe documente ale mayasilor in trecut, deci nici asta nu e un lucru sigurhappy Marele asteroid care se spune ca va lovi Pamantul in 2036 poate sa`si schimbe directiahappy Nu cred ca oamenii de stiinta vor lasa totul la voia intamplarii. Daca ne luam dupa Nostradamus, sfarsitul va veni dupa anul 2436. Nu stiu cat e de adevarat, asa am citit pe unele site`uri. Deci sunt multe preiceri despre viitor, si au fost multe in trecut, in anul 1000, 1996[care a fost prezis de aceeasi persoana care il prezice pe cel de pe 21 maiwinking], 2000, 2005 si multe altele. Eu zic sa stai linistita, pentru ca sfarsitul vine pentru fiecare atunci cand vrea Dumnezeu, nu cand vor show-bizz`ul sau alte persoane insetate de faima. Si exista viata si dupa moartehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai frate linistit. Au fost 67 de afirmatii cum s-ar duce de rapa Pamantul. Niciodata nu s-a adeverit. Vedem si noi, pana atunci bafta!