| anonim_4396 a întrebat:

Unii ati spus da. altii nu... numai inteleg nimic:d incepem scoala si vreau sa port sutien si bustieraa! dar unii spuneti ca se lasa sanii altii ca nusad va rog spuneti... se lasa sau nu? daca se poate detaliat daca nu e okbig grin! cat mai multe raspunsuribig grin astept sa terminati tot ce aveti de spus apoi Funda:d

3 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Hahahah
Cum sa se lase sanii de la sutien [si nici de la bustiera]
Nu. asta e o prostie
Poarta linistita ca nu se intampla nimic

| KittyBeyb14 a răspuns:

Asculta...am fost o data la spital cu o prob...doctora(e buna ca doctora si e in varsta) mi-a zis ca sa nu mai pun sutien ca se vor lasa daca il port in fiecare zi, eventual noaptea (cum faceam)sa port mai mult bustiera, sutien in cazul in care am o bluza transparenta sau mai deschisa la culoare

asa ca fa cum crezi
pa
:*

| Cristian95Alex a răspuns:

Muschii sanilor [in timpul purtarii sutienului] sunt sustinuti, iar astfel tind ca atunci cand nu mai porti sutien, sa se lase.Pana la urma asta se intampla. Este ceva iminent...[nu poti sa ai toata viata niste sani fermi-asta numai daca nu-ti faci implanturi] O sa trebuiasca sa alaptezi [sa nu faci prostia sa-i dai copilului lapte praf-doar ca sa nu-ti strici tu sanii Gresit! si sanatatea ta e in pericol, dar si cea a micutului.[ti-o spun pe langa subiect]. Asadar, da se lasa. Daca ai intre 12-15 ani evita sa porti sutien pentru ca esti in plina dezvoltare Fundabig grin?