| anonim_4396 a întrebat:

Mami mi-a spus ca daca port sutien o sa mi se lase sanii pana la buric laughing
Vreau sa va intreb(fetele!)de ce purtati sutien, adica si mie mi-au crescut foarte mult sanii.
Chiar vreau sa ma lamuriti cu chestia asta.
De ce poarta fetele sutien? Nu li se vor lasa sanii?
Va rog lamuriti-ma, ca-s grea de cap laughingrolling on the floor
Fundita pentru cine reuseste sa ma faca sa inteleg rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Dyutza_9075 a răspuns:

Buna! In primul rand un sutien poate fi o necesitate pentru o fata, de ex sunt bluze care nu se ia fara sutien, mai ales cele mai transparente si in acelasi timp poti sa-l asortezi cu bluza sau sunt lucruri mai grave de ex pe unele fete in zilele de mestruatie le dor foarte rau sanii si isi pun sutien pentru a diminua aceasta durere, deoarece greutatea saniilor nu va mai fi suportata de acestia ci de sutien. Alte motive pentru care fetele poarta sutien este acela ca da un aspect mai placut si arata sanii mai ridicati mai ales la femeile mai invarsta care au sanii mai lasati. Sper ca te-am lamurit.

4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Maicata nu de ieri de azi are sanii si stie ce spune. Daca porti sutien nu muschii tin sanii si se slabesc si cand nu mai porti sutien muschi find lasati nu imi tin sanii si atarna. Are dreptate, poarta cat mai rar sau deloc si o sa fie bine

| Lililala a răspuns:

Pentru necunoscatoare, fetelor, purtam sutien si din motive vizuale, dar si de siguranta si comfort.Adica,tu poti fugi fara sutien? Si apoi, eu stiam ca nu e recomandat sa faci ed.fizica fara, ca patesti exact ce-ti zicea mami ta.

| Luizsa a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai si marimea lor. Nu este bine sa porti de cand au inceput sa iti creasca, lasa-i sa capete o forma si apoi poti purta pentru ca e ceva normal happy

| Dedee a răspuns:

Salut kiss, nu cred ca ti se vor lasa sani daca porti sutien...
Eu port sutien pentru ca arata mai bine, si am mai multa incredere in mine cand port big grin si pana acum nu mi s-au lasat deloc laughing)