| MusicLover a întrebat:

V-ati simtit vreodata ca toti prietenii vostri adevarati, in care ati avut incredere si cu care credeati ca o sa fiti BFF pentru totdeauna de fapt nu sunt prieteni adevarati, nu mai vor sa petreaca timp cu voi si va indepartati pana in punctul in care nu mai sunteti prieteni deloc? Si ati ramas fara prieteni buni in care puteti avea incredere, cu care sa va distrati, care sa va inveseleasca cand sunteti suparati, pe care puteti conta, cu care sa va distrati in pauzele de la scoala? Eu am avut cateva prietene foarte bune, eram prietene din clasa intai si de la gradinita am crezut ca o sa fim prietene bune si adevarat ca in filme toata viata, ma simteam asa norocoasa sa am prietene ca ele dar ele mi-au dovedit ca nu sunt prietenele adevarate care credeam ca sunt. Au aparut alte prietene si prieteni ai lor, au devenit ei cei mai buni prieteni si eu am ramas pe dinafara. Vi s-a intamplat vreodata asa ceva? Cum ati trecut peste? Ce ati facut? Simt ca sunt singura, nu mai am prieteni exact in momentele in care am cea mai mare nevoie de cineva. Ce sa fac? Cu ce sunt eu de vina?

Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Da, am trecut prin astfel de momente, dar m-am gandit ca toti suntem diferiti deci, daca eu am tinut la ei, asta nu inseamna ca si ei au tinut la mine si desigur ca doare. Este greu sa vezi o prietenie atat de veche cum se spulbera in 2 secunde dar stii cum se spune :,, daca-ti sunt prieteni adevarati de vor intoarce iar daca nu, inseamna ca nu au fost ''.
Daca tu crezi ca nu merita sa mai continui vreo prietenie cu ele este normal. Vei gasi un grup unde iti vei gasi prieteni noi, adevarati care sa te inteleaga, sa te iubeasca asa cum esti si trebuie sa speri mereu asta. Cu alte cuvinte trebuie sa treci peste, sa nu te mai uiti inapoi daca au plecat. Poate ca ele se schimba dar tu nu trebuie sa faci acest lucru. De cele mai multe ori persoane ca acestea vr regreta indiferent cat de mult ar nega ca nu le mai esti prieten, fiindca nu vor mai avea alt sprijin, incredere, iubire asa cum le-ai oferit tu.
Cand vei gasi locul unde te poti baza pe ceilalti, unde poti fii tu insuti si unde crezi sau stii ca nu se va termina nicioadata acea prietenie, intr-adevar atunci nu trebuie sa renunti la ea si daca mai apar certuri trebuie sa te stradui sa le remediezi. Pana atunci nu merita sa suferi ci doar sa zambesti intotdeauna pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.winking