| Idkidk a întrebat:

Care sunt cei mai buni prieteni ai voştri pe TPU?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai prietenii mei de pe TPU se stiu happy
Dar ai tai?(cu toate ca stiu) laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Cei mai buni sunt : Tu şi Cristina.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Thanks!

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Cu plăcere!

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

kiss.

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia din lista mea presupun,bun prieten e doar unul singur care m-a ajutat la greu, prieten? parerea mea este ca nu exista asa ceva, prieten =de incredere? in ziua de azi nu poti crede in nimeni, poate buni amiciti atat dar prieteni nu exista asa ceva, aia care te ajuta la greu sunt frati tai cu adevarat

| Drimmero a răspuns:

Nu cred ca poti sa-ti faci prieteni pe o retea de socializare, eventual iti vei face cunostinte, atat! Prietenii sunt cei care te ajuta si la bine si la rau, dar mai rar si cu ei. Prietenii sunt cu o conditie: daca te cunosc de ceva timp!

| Florentina9210 a răspuns:

Ar fi cineva dar nu zic. big grin

| Idkidk explică (pentru Florentina9210):

rolling on the floor

| Florentina9210 a răspuns (pentru Idkidk):

Nu e de ras!

| Idkidk explică (pentru Florentina9210):

Nu râdeam, doar făceam o fată zambitoare( incercam)

| syd2 a răspuns:

Au fost unii foarte buni, dar cel mai bun este Dark Dead.

| Jimtheghost a răspuns:

Cam dubioasa treaba cu prietenii pe retelele de socializare. Personal, nu am nici unul aici.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Jimtheghost):

Lasa man, o sa iti faci happy

| Jimtheghost a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nah, not sure I need one. Ma descurc cu prietenii mei reali, nu cred ca cei virtuali ar fi necesari.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Jimtheghost):

Si prietenii tai reali crezi ca iti spun totul pe fata? Adica ce cred ei despre tine? Normal unul virtual asta ar face pentru ca nu te stie personal. Ma rog. Normal ca e mai bine cu cei reali.

| Jimtheghost a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu imi cunosti prietenii. laughing Normal ca imi spun totul pe fata. Daca nu am fi avut incredere unii in ceilalti nu am mai fi fost prieteni.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Jimtheghost):

Eu cred ca te cam înșeli în acest caz.Eu tot așa credeam,dar poate tu ești o excepție, cit de buni nu ar fi prietenii tai tot ti-au mințit ei odată și odată.Și ti-as contrazice dacă îmi permiți la fază cu,, dacă nu am fi avut încredere unii în alții nu am fi ajuns aici''te asigur ca dacă ați ajuns pina aici ei te-au mințit sau tu pe ei căci dacă îți spuneau mereu adevărul nu ați fi ajuns pina aici, doar să fiți persoane de fier, ceea ce nu e posibil. Oricum asta e strict părerea mea.

| Jimtheghost a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Nah, mereu ne spunem lucrurile pe fata, indiferent cat de rele sunt. E clar ca nu ati avut prieteni adevarati pana acum. happy

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Jimtheghost):

Te asigur ca am prieteni mulți, dar am învățat să nu am încredere în ei în totalitate, eu am încredere mai tare în familia mea, deci te îndemn și pe tine, dar poate o să înțelegi ce doresc să spun peste citiva ani după ce te vei maturiza un pic.Mult succes pina atunci.

| Jimtheghost a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Chill dude. Sigur ca nu trebuie sa ai incredere oarba dar tot trebuie sa ai un dram de incredere in cineva. Cat despre familie, uneori poate fi mai rea decat ce gasesti in afara ei. Daca ne-am lua dupa principiul "sa nu ai incredere in nimeni" am trai tot in pesteri. Increderea e buna, daca stii in cine sa o pui.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Jimtheghost):

Da sigur, dar tot cred ca candva o sa intelegi ca nu trebuie sa bagi niciodata mina in foc pentru cineva, cu atit mai mult pentru prieteni caci o sa te arzi.

| Jimtheghost a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Tocmai am explicat ca e ok sa avem incredere dar nu in toata lumea. Mai trebuie sa o mai zic de multe ori?

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Jimtheghost):

Nu,pentru ca tu nu intelegi ce doresc sa spun, dar e ok, o sa intelegi cindva ce am dorit sa spun.

| Jimtheghost a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

For gods sake. Las-o balta. Nu mi-am mintit niciodata familia sau prietenii si nici ei pe mine, pentru ca ghici ce? Cand esti ok si cu bun simt nu e nevoie sa minti. Nu toata lumea e rea. Poate iti vine sa crezi sau nu, exista si persoane care nu iti vor raul. Eu si acei prieteni ai mei ne numaram printre ei. :3 Asa ca inceteaza cu explicatii care nu isi au rostul pentru ca tu imi spui ceva ce eu stiu deja. Iar treaba cu maturizatul, honey, nu isi are locul. Sunt constient ca nu tot ce zboara se mananca si ca aproape nimeni nu e ceea ce pare. So drop it or I'll bash you.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Jimtheghost):

Ok,imi cer scuze daca am zis ceva ce ti-a suparat,eu am dorit sa ajut sau cel putin sa imi expun parerea,nu cred ca o parere poate fi gresita sau corecta, este doar o parere.Tu poti crede ce doresti, nu te impun sa crezi ce cred si eu, eu cred in ceva si tu nu o sa ma poti intoarce din drum asa nici eu pe tine, deci este viata ta crede ce doresti.