| DewLoWoofy a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Deci, la inceputul lunii august, verisoara mea a venit din Spania. Noi ne'am distrat bine, a dormit in fiecare noapte la mine, ne'am uitat la filme horror, in fiecare weekend am fost la bunica nostra si am cunoscut baieti. E adevarat ca ne'am si certat dar asta e alta treaba. Si maine pleaca inapoi in Spania, si nu stiu ce sa fac sa nu plang cu fiecare secunda cand ma gandesc la ea, nu stiu cum o sa traiesc eu fara ea, chiar daca a stat o luna in RO eu ma simt ca si cum ar fi stat aici mereu. Cat timp ea a fost in RO, am neglijat'o pe prietena mea cea mai buna si nu mai ieseam cu ea afara, nu mai vorbeam asa mult la tel straight face. Nu stiu ce sa fac sa uit [intr'un fel] de ea... Eu sunt altfel fata de alte persoane, eu plang si daca un baiat imi spune ceva urat, daca ma simt rau in momentul ala... Nu stiu ce sa fac crying

Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

Buna!happy
deci nu e bine ca nu ai mai vb cu prietena ta, ea a fost cu tine mult timp, nu doar o luna, sun-o din nou, mai iesiti la un suc, pe afara happy
am inteles ca ti-e draga verisoara ta happy, dar nu trebuie sa plangi asa mult ca a plecat happy, puteti vorbii pe mess, la telefonwinking
si daca cineva te jigneste sau ai o problema de genul asta, cerei sfaturi prietenei tale, sigur o sa te inteleaga si o sa te sprijine happy
sper ca te'am ajutat! kiss

2 răspunsuri:
| ZumZz a răspuns:

Pai nu ai ce face sad.

Cat de greu ar fi trebuie sa treci peste, daca ai filmulete cu voi impreuna sau poze cu voi din luna asta, fa-ti un filmulet scurt cu o melodie draguta sau chiar poate una care sti ca-i place ei si asa iti vei aduce mereu aminte de luna asta petrecuta cu ea big hug
Si in legatura cu prietena ta cea mai buna. Incearca sa iesi din nou cu ea afara si toate cele, asa o sa mai uiti de verisoara tawinking

Succes! ^-^

| Dyannna a răspuns:

Pai,gandeste-te la clipele frumoase petrecute impreuna:* si gandeste-te ca va veni iarbig grin nu e un final de poveste, sunt sigura ca vei trece peste, si o prietena de-a mea pleaca in 1 septembrie in Germania si mie mi se intampla la fel, dar imi voi amintii cu drag de ea pana cand va veni inapoi:-x crede-ma ca vei trece peste iti doresc baftawinking