| anka_6296 a întrebat:

Hey big grin vreau sa va spun ceva despre o relatie big grin vara de acum 2 ani stateam pe o banca cu fetele si l-am vazut pe el :d care pur si simplu ma fermecat din priviri era cu 2 baieti si eu aream cu vreau 4-6 fete si am hotarat sa mergem intr'un club noaptea aia nu o sa o uit in viata mea ne'am distrat la maxim :X apoi peste vreo 2 saptamana mi-am fac curaj sa ii cer nr de tel si id de mees big grin vreo luna vorbeam intr'una nu cred ca ma mai uitam la tv sau ieseam pe afara, doar vorbeam vorbeam si iar vorbeam big grin intr'un final si'a fac curaj in iarna sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el prima data am zis ca ma mai gandesc ca sa nu par ca sunt obsedata si tocmai asta a fost faza cand i-am zis da el a zis ca nu mai vrea el si ca are prietena era distrusa pff plangeam nici macar prieteni numai puteau sa ma ajute sad si peste 2 luni m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el din nou eu il iubeam de la distanta si am zis,, da" pana la urma eu chiar tineam la el. si el dar nu ca mine crying pana la urma am stat ceva vreme pana cand chiar eu ma saturasem de el si tocmai aflasem ca el numai avea nici un prieten deoarece se certase cu ei din cauza mea ( numai zic de ce ) pur si simplu nu puteam sa las pentru ca atunci numai avea pe nimeni cu toate i-am zis sa luam o pauza happy si avea un comportament ciudat si am aflat ca multi ziceau ca e emo dar eu nu credeam asa ceva pana nu am vaz in baie cum se machia cu negru la ochi crying imi era pur si simplu scarba de el sa il ating sa vb apoi se ruga de mine sa ne impacam am zis ca poate si pana la urma a inceput din nou aceeasi relatie era primavara i-am scos tampenia aia din cap cu emo si nici nu era de fapt era o prosteala de a lui isi fac prieteni noi si era totul ok apoi ne'am despartzit asa a vrut el si in acea relatie chiar pusesem suflet chiar fft mult insfarsit ne'am impacat dar el numai cu prietenii si intr'o zi l-am vaz si cu fete prin parc eu nu am ziceam nimic si pana la urma am stat 4 luni dupa acre ne'am despartzit si acum tot ma cauta ...si eu nu stiu ce sa fac vine cu baietii ma urmareste imi stie si programul de la scoala. AJUTOR crying(

Răspuns Câştigător
| panda_3737 a răspuns:

Daca mai simti ceva pentru el, impaca-te. Daca nu, ignora-l.Cu toate ca nu mi se pare normal sa vina sa te urmareasca.Incearca sa vorbesti si cu parintii tai despre situatia asta. Fa-ti un alt prieten, daca vrei sa scapi de el.

1 răspuns:
| doctoru a răspuns:

Sfatul meu este sa spui unui parinte sau unui profesor cu care te intelegi bine. sau chia politiei. sa nu devina agresiv sau sa incerce sa abuzeze de u. ai mare grija! si anunta un adult.