| Marry:X a întrebat:

va rog ajutor... acum 4 saptamani a murit varul primar a lui tati si unchiu meu si nu prea am trecut peste moment... avea 51 de ani si a murit intr-un accident de mashinasad... a venit vestea mortii ca un traznetcrying... si nu stiu cum sa trec peste moment:-

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Aceste lucruri ne iau pe neasteptate indiferent de cati ani are persoana care moare.Iti spun insa, din propria experienta sad, cu cat este mai tanara persoana cu atat cei din jur sufera mai mult si trec mai greu peste moment. Varul meu de numai 12 ani jumate a murit acum 3 luni tot intr-un accident de masina si tot nu imi vine sa cred. A fost un soc pentru toata familia, dar si pentru cei ce l-au cunoscut catusi de putin...era un copil deosebit, foarte vesel, energic...prea bun ca sa moara. A fost si inca mai este cumplit. Nu trece o zi fara sa nu imi zboare gandul la el sau la surioara lui de 5 ani care nu intelege unde e fratiorul ei si de ce nu mai vine. crying incearca sa te gandesti ca ii e mai bine acolo unde e si ca nu ar vrea sa te vada trista. O sa fie bine. La urma urmei asa sfarsim toti sad

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Condoleante. E greu sa treci peste asemenea moment dar ...viata merge inainte.

| Mwhahahaa a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti acolo...
Stiu, e un lucru durerossad
Si eu am pierdut o verisoara... Dar am incercat din rasputeri sa nu ma mai gandesc acolo si am reusitwinking

Dar totusi... Orice as face, tot imi mai imi vine in gand cateodatasad

By A`ndOtsza :*

| Claudiu_7827 a răspuns:

Dumnezeu sai odihneasca!

E greu sa treci peste aceste momente, gandeste-te la viitor si gandeste-te ca cu totii o sa murim, cine stie poate chiar in acest moment...si nu putem face nimic.

Condoleante familiei!

| Deea_8310 a răspuns:

Condoleante. imi pare foarte rau sad nici eu nu am trecut prea repede peste momentul in care a murit matusa mamei mele, o visam aproape in fiecare noapte. era un cosmar pentru mine. credeam ca ma bantuie...nici eu nu stiam ce explicatie sa mai imi dau singura... dar au trecut vreo 3 ani de atunci si chiar nu o mai visez de mult timp. am incercat sa mi-o scot din minte si sa imi vad de alte preocupari. incearca si tu asta, chiar daca e greu si dureros. incearca sa uiti intr-un fel...

| Deea_8310 a răspuns:

Ellene... ce tragic sad

| angel10 a răspuns:

Toti trecem in nefiinta la un moment dat!
Gandeste-te la faptul ca unchiul tau se simte mult mai bine acolo unde este acum si el nu vrea ca voi, cei dragi, sa suferiti din cauza faptului ca el a trebuit sa plece dincolo.
Fii sigura de faptul ca acolo unde este vegheaza asupra ta si a celorlalti si iti poarta de grija.
El vrea ca voi sa va continuati viata si sa fiti fericiti!
Sper ca te-am ajutat!

| Madu_9584 a răspuns:

Si eu mi; am pirdut bunica... o iubeam ff mult... dar eram mikutza.si acum imi amintesc de eastraight face

incearca sa vb cu cei din familie sa poti trece peste moment.nu poti fi mereu cu gandul acolo."CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNIC".fii tare si incearca sa vb cu parintii cu cineva apropiat tie.

"descarca-te" de acestea si iti va fi mai usor...

oricum D-zeu la vrut acolo si ii este mai bine.si mereu te va vedea chiar daca tu nu poti.

CONDOLEANTZE.straight face

sper sa iti fie de ajutor intr-un fel...
succes mult :*

| andrelina a răspuns:

Buna! Sincere condoleante! Cred ca esti o persoana, fricoasa, de fel. Pot spune ca eu sunt marcata de fiecare data cand aud ceva, in special, cand aud de decese.Sincer,cred ca nu poti trece peste acest eveniment neplacut, intrucat ai fost mai mult sau mai putin atasata de aceste doua persoane, care iti erau rude.Sa stii ca daca nu am uita, nu am mai putea trai. O sa uiti, cu timpul si vei vedea ca vor ramane doar amintiri.Nu are niciun rost sa te mai gandesti, sa-ti faci impresii, etc.Inapoi nu mai vin. D-zeu sa-i odihneasca! Fii tare si incearca sa nu te mai gandestii la aceste tragedii! E dureros, dar cu totii uitam, dupa cum ti-am mai zis. Te pup! Ai grija de tine!