| Sunshine121 a întrebat:

Deci, va rog sa cititi. Chiar am nevoie de ajutor. Cum sa va spun. Deci eu am un frate, - OARECUM, am. Adica, sa va povestesc.Deci tatal meu inaitne sa fie cu mama mea a mai fost intr-o casatorie si din aceea casatorie a rezultat un copil, un baiat.Asa, motivele pentru care s-au despartit a fost din vina acelei femei. Prima data, tati a castigat custodia lui. Apoi, tati a intalnit-o pe mama, s-au cuplat si mama a avut grija de Madalin ( ca asa il cheama ) 2 ani.[ timp in care mama lui nu l-a vizitat niciodaata] asa dupa doi ani mama lui a facut un accident de masina si doctorul i`a spus ca nu mai poate avea copii. Cum a auzit, a venit dupa Madalin, sa-l ia.In acea vreme a avut bani, a platit judecatorul si l-a luat pe Mada. Tati a fost distrus. Ma rog, avea voie sa-l vada sambata, duminica. L-a mai vazut cateva luni, pana cand, Mada nu prea mai voia sa-l vada. era invatat de mama lui.Bun.si incet tati s`a indepartat de el. Apoi, am aparut eu, la 3 luni dupa nasterea mea, mama mea a avut un accident de masina grav. tati a trebuit sa aiba grija de mine, sa mearga la spital.etc. Cert e ca, noi atunci, locuiam in Bucuresti.Ne-am mutat la tara.Au trecut anii, peste 2 luni implinesc 15 ani big grin. Asa, eu intotdeauna am stiut de existenta fratelui meu.Asa pana in anul trecut in februarie cand mami a facut rost de nr lui de telefon. L-am sunat, l-am gasit pe fb. In fine, ne-am intalnit. El are 24 de ani.happy Bun, ne intelegem perfect. Si ironia, sortii, toata lumea ne spune " Sunteti gemeeeni?!" happy. Chestia e ca el cu tati nu s`a vazut. Si bineinteles lucrul acesta il cam doare pe tatal meu, doar e copilul lui. Ajutati`ma cumva. Mada mi-a zis ca el vrea sa-l vada pe tati dar nu stiu cand. e foarte ocupat el. Mentionez ca ne cheama la fel.big grin Ajutati`ma cum sa fac sa-i apropii pe tati si pe Madalin. Nu vreau ironizari happy. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Ii spui tatalui sa isi faca timp o zi pentru tine sa va duceti in mall si acolo va fi si fratele tau happy Happy end.

| Sunshine121 explică (pentru Corinnààà):

Am uitat sa zic ca, chestii de genu " intalniri surpriza" nu vor functiona.straight face

| Corinnààà a răspuns:

Offf...atunci poti sa vi cu fratele tau acasa cand vine tatal tau.Imi zici daca e buna ca imi mai vin idei happy