| 23nume23nume a întrebat:

Bună. De curând mi-a murit bunica. Vestea mortii ei a fost ca un traznet, am simtit cum efectiv a murit si o parte din mine. Nu puteam manca, aveam un gol un stomac și nici sa dorm nu puteam. La o săptămână după înmormântare, pot spune ca nu mai pot plânge, simt ca m-am resemnat si nu înțeleg daca e normal asa ceva. Cand ma gândesc la ea, nu mai am acel gol în suflet si vreau sa stiu daca e mai experimentat cineva.Sunt confuza.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pur si simplu te-ai obisnuit cu moartea ei. Este ok. Nu poti plange toata viata. Omenii se duc la un moment dat dar viata merge inainte.happy

| Brizbriz a răspuns:

Daca, cazi intr-o hazna, dupa cateva ore nu mai simti mirosul
eu m-am jucat World of Warcraft si timp de cateva luni a fost EXTRAORDINAR, decorul era incredibil, sa descoperi lumea respectiva samd... dupa 2 ani, am fost asa de plictisit, ca am mai stat 3 luni pe care le platisem in avans dupa care nu am mai intrat... DELOC (mai ales ca blamez Fvckzzard-ul, ca iti baga pe gat decorul, adica nu te lasa sa zbori in continutul nou adaugat decat dupa 2 patch-uri si o linie lunga, lunga, LUNGA de achivements)

pe scurt creierul tau s-a supra-saturat de atata durere mentala
cum (cred) ca am dovedit mai sus este un lucru normal

SI EU LA FEL ma simt vinovat ca acum nu mai simt atat de multa durere cand imi aduc aminte ca a murit maicamea sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie acum 8 ani, cand mi-a murit bunica. Am plans cateva zile apoi a survenit acea stare de resemnare.

Dupa ce dai afara prin lacrimi toata durerea provocata de moartea unei persoane dragi dar si in general, te eliberezi de durere, o diminuezi si nu se mai simte la fel ca prima data. De aceea este recomandat sa plangi ca sa eliberezi toata durerea din suflet. Nu degeaba se spune ca lacrimile spala sufletul.

Condoleanțe pentru bunica ta!

| UserNameLost a răspuns:

Condoleanțe! Viața trebuie să meargă înainte, așa că să nu te simți vinovată, nu poți să stai să jelești încontinuu.