| Monik_6267 a întrebat:

Va rog, dati-mi si mie niste idei, ce as putea face in vacanta sa nu ma mai plictisesc? Am incercat sa imi gasesc si ceva de munca pe timp de vacanta, dar din pacate pe criza asta e foarte greu. Mai ies cu prietenii din cand in cand, dar in restul timpului ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| happy_7964 a răspuns:

Uita-te la un film, un serial. Fa-ti un jurnal in care sa scrii in fiecare zi ce faci, citate preferate, versuri. Citeste niste reviste. Deseneaza, joaca niste jocuri pe calculator, citeste niste carti frumoase. Plimba-te, iesi afara cu prietenii, colegii, faceti poze. Mergi prin magazine. Fa-ti un album cu poze cu prietenii, colegii si scrie la fiecare poza data si unde erati si poate niste chestii interesante care s-au intamplat in ziua respectiva. Fa-ti un blog...
Distractie placuta!happy

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poţi citi, indiferent de vreme, dacă găseşti o carte bună nu te plictiseşti!

| Adya20 a răspuns:

Eu personal timpul liber imi place de obicei sa mi-l petrec cu prietenul meu, iar cand nu se poate, compun versuri si melodii la chitara, dansez.sau imi gasesc site-uri interesante chiar si TPU. unde comunic cu diferite persoane.thinking sunt multe feluri de a-ti ocupa timpul liber si crede-ma ca nu asta e problema, ai sa vezi ce senzatie ai cand ramai fara el.

| Daniella13 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu prietenii, profita de timpul liber deoarece peste ceva timp nu vei mai putea face acest lucru la fel ca acum. Fa ceva ce-ti place, iesi. fa poze, deseneaza, danseaza, iesi la suc, ce iti place tie. petrece-ti cat mai mult pe afara atat cat e vreme buna. Te duci in vizite.

| Biankaa a răspuns:

Pai poti sa asculti muzica

sa te plimbi in parc

sa citesti sa stai la tv pe mess

sa iti faci poze smug

sa te uiti la un serial, film :X pup