| DeDe11 a întrebat:

este vacanta de vara precum stiti sad
SI eu in iulie mai exact in 17 iulie merg la mare, faza e ca pana atunci ce as putea face? sad ma plictisesc foarte tare... si pe bune ca nu gasesc nimic de facut. Imi dati idei?
Ofer funda happy

Răspuns Câştigător
| IssabellaLoLa a răspuns:

Te inteleg :))
Si eu am momente d'astea in care imi vine sa ma dau cu capu' de pereti de plictisealaaa =))

Dar deodata parca imi vine o idee stralucita/mai multe.Hai sa ti le impartasesc:

Pai daca ai o sora/un frate. :> BATAIE CU APAA! :))

Joaca-te cu un animal de casa (fa-i haine, fa-i poze ''macheaza-l'' :)). )

Cauta pe youtube ''DIY'' si invata cum sa-ti faci (de exemplu) tricoul vechi intr-unul nou-nout, invata sa faci fundite, accesorii etc etc. (de preferat fa toate astea afara, in curte(daca esti la bloc...sorry).)

Leneveste la soare

Deseneaza ceva!

Iesi cu prietenii pe la un suc :)

Da o tarcoale pe la frigider :> si fa-ti o salata de fructe,legume fa niste pizza limonada, ceva :))

Joaca un joc pe telefon.

Cheama-ti prietene, intinde o patura, adu ceva de baut si discutati impreuna despre planurile pe care lew aveti pentru. vara asta

Daca stii, fa niste bratari ale prieteniei (uite aici un link in caz ca nu stii cum se fac (cel mai simplu model) : http://www.youtube.com/watch?v=sPmXAtp9p5E

Origami! http://www.youtube.com/......p?/results

Fa-ti o lista cu ce vrei sa faci cand ajungi la mare :)

balaceste-te intr-o piscina :)

5 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Fa-ti comoara in minte si nimeni nu poate sa ti-o fure. uita-te la tv, citeste cartii bune..nu cretinismele ce te pune la scoala..iesi pe afara. distreaza-te, alerga seara.o minte sanatoasa intr-un corp sanatos

| coco4000 a răspuns:

Iesi pe afara cu bicicleta sau mergi la un strand cu prieteni sau chesti de genu iesi mult afara. Daca esti obisnuit sa stai nu mai la calculator cauta un joc fain care crezi ca nu te va plictisi

| MonnicaM a răspuns:

Gaseste o carte care te atrage si citeste-o, plimba-te, vizioneaza filme, incearca sa inveti lucruri noiwinking

| vSorin a răspuns:

Distrează-te! Cărți, muzică, piscină, jocuri happy

| Leutzzu a răspuns:

Pai ai putea sa practici niste sporturi sau sa te apuci de metin2 e super smecer jocul nu te plictisesti niciodatabig grin funda?