| M_6963 a întrebat:

Buna va rog din suflet sa ma ajutati va rog dau funda,crying imi place de un baiat. E asa de dulce si dragut, in fn fosta lui prietena in cl cu mine e super-geloasa (desi ei doi nu au format cine stie ce cuplu nu a durat decat cateva zile) si lui se pare ca ii cam place de mine, azi la scoala nu am facut ore si am facut un fel de disco cu muzica etc si am jucat carti big grin totul ok, sateam langa el, ma ajuta cu cartile, ma sprijineam de el cu capul era totul super misto, vb cu mine frumos e super, pana ce fosta pr. pe "nume" C, i-a zis lui varsa (una mai mare are vreo 19 ani ) ca eu ma dau la el si etc si aia varsa a zis ca lasa ca ii zice lui cum sa fie cu mine etc dar eu chiar m-am suparat rau si i-am zis lui mi-a zis sa nu o ascult ca e nebuna etc. dar apoi a plecat la antrenamente trebuia.si asta a fost faza crying ce sa fac daca se mai baga ea? cum sa fac sa taca lumea?

Răspuns Câştigător
| eliza_7547 a răspuns:

Am si eu o prietena in aceasta situatie. I-am dat si ei un sfat in aceasta privinta, si a mers.acum sunt impreuna.Iti voi da si tie acelasi sfat.
Daca va intelegeti mai bine(adica precum doi amici nedespartiti)intreaba-l pe mess(messenger)de cine ii place. Dupa ce iti raspunde sigur te va intreba si el.Descrie-l dar nu ii spune ca este el. Spune-i ca este de la el din clasa si sa o ia prin eliminare.Cand mai iti va spune ca a mai ramas doar el, intreaba-l ce se va intampla daca ii spui ca iti place de el.In functie de ce raspunde, spune-i ca iti place de el.
Daca te ajuta rasspunsul meu, te rog sa-mi dai fundita.

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! sa stii ca si eu trec acum prin asta insa am decis sa il las in pace pentru ca el nu ma place si era in zadar asa ca am incercat sa il uit(prietena lui actuala a pus pe alta fata sa ma ameninte cu toate ca eu nu eram vinovata cu nimic, el fiind cel care ma cauta dupa ce a aflat ca il plac). In fine. Cel mai bine ar fi sa te faci ca nu le auzi.Trateaza-i cu indiferenta. Baiatul de care iti place are dreptate nu o asculta ignor-o total. Tu incearca sa lupti pentru el mai ales ca ai unele banuieli ca el te-ar placea.Succes

| bogdang a răspuns:

Asa sunt oamenii din ziua de azi... incearca sa treci peste, sa nu le bagati pe cele doua in seama (inclusiv prietenul tau) si o sa vedeti ca o sa se plictiseasca sa insiste pentru ca nu are ce sa va faca.

Bafta!

| CaroleVoicu a răspuns:

Vad ca te descuci sal seduci...lumii nu-i poti inchine gura, numai tu poti sati "inchizi"urechile si sa nu-i mai asculti pe dusmani pentru ca ei asta vor...sa va desparta(chiar daca il vor pe el sau nu)
Concluzie:nu mai asculta rautatile altora si u mergi inainte.BAFTA!

| andreea91_7393 a răspuns:

Buna!
eu cred ca daca baiatul chair merita.si daca te place si el.ar trebui sa fiti impreuna.sa le puneti capac la totibig grin. dar ai grija. o fata e capabila de orice cand e indragostita si geloasa.asa ca fosta lui prietenahappy1daca te streseaza fosta lui iubita, fi inteligenta si nu o baga in seama! daca baiatul merita, actioneaza si nu tine cont de gura lumii', dar daca el doar se joaca(sper sa nu)! nu stiuhappy! multa bafta! ai grija de tine

| eliza_7547 a răspuns:

Multumesc pentru fundita. sper sa te ajute sfatul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. e complicata treaba eu zic sa ii zici ce sentimente ai pentru el si vezi ce zicewinking