| PinkyFlor a întrebat:

Buna!

Va rog frumos imi pueti spune si mie cum sa imi fac cont pe youtube? Am incercat sa imi fac, dar nu a mers. Poate nu am facut eu ceva bine.Multumesc! Fundakiss

Pa-pa!happy

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

Vezi ca atunci cand intri pe youtube iti va aparea "create a new account" scris cu negru pe galben. dai click dupa care urmaresti pasii:iti alegi un nume de cont etc. etc. dupa care intri pe adresa de e-mail cu care ti-ai facut contul si o confirmi(o sa primesti un mesaj de la youtube iar tu dai cick pe linkul care ti-l arata ei pentru a confirma.) dupa ce ai confirmat vei avea contul tau pe youtube unde vei putea posta filmulete facute de tine. pentru a posta trebuie sa dai click pe cuvantul upload de langa bara de cautare. dupa care dai browse. daca vrei sa ai youtube-ul in romana te duci in josul paginii si alegi limba romana. sper ca te-am ajutathappy funda?