| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi raspundeti, pentru cei ce au timp la dispozitie. Imi place de un baiat, dar eu sunt din alt oras, iar el din altul. Distanta intre noi este de 7 km, o nimica toata. Cu el am vorbit doar de cateva ori, iar el nu prea ma cunoaste. Vorbim ca niste cunostinte, dar ieri mi-am luat inima in dinti si i-am spus cand ma vede online pe facebook sa-mi dea un semn, apoi am iesit, dar am observat ca mi-a zis 'de ce, vrei sa-mi zici ceva?' Pe la vreo 7-8, m-a bagat in seama si l-am intrebat de pana d-aia de chitara, pentru ca imi trebuie, daca stiu de unde sa iau, [el fiind cunoscator in de-ale muzicii] si mi-a zis ca imi da el ca are multe. Ok, am acceptat si i-am zis sa-mi zica cat sa-i dau. Prima oara n-a vrut sa accepte bani, dar apoi m-a intrebat daca e bine '2 lei' de exemplu. I-am spus ca o sa-l anunt cand sunt prin preajma, adica in orasul lui. Problema este ca mama si tata nu cred ca ma lasa sa dau 6 lei pe maxi, dus si intors ca sa iau o amarata de pana...Ce sa fac sa-i conving? Si daca ma lasa, cum sa incep discutia cu el? Niste subiecte ceva...ca sa mai stau prin preajma cu el. Mi se pare de treaba, foarte de treaba. Multumesc mult.

1 răspuns:
| Al3Cssa19 a răspuns:

Spune parintilor tai ca e f important pentru tine aceea pana si ca iti trebuie neaparat. Daca, chiar iti place de el spune-i, iar daca si lui ii place de tine, atunci e perfect v-a stii el ce trebuie sa faca.laughing) daca intelegi ce vreau sa zic. Oricum nu iti trebuie subiecte trebuie sa ai incredere in tine iar ele vor venii pe parcursul coversatieiwinking
Sper ca te-am ajutat! FUNDAA? puppy dog eyes