| TristeteaSuprema a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare sa cititi tot. Am 15 ani si am fost cu un baiat de 20 de ani timp de 2 ani. M-a protejat, m-a invatat doar de bine, a acceptat sa fie jignit de parintii mei, a acceptat sa fie cu mine doar pentru saruturi etc. Au aflat ai mei si m-au amenintat cu moartea gen: "Iti tai capul, te pun la cersit, nu m-ai calci in casa asta ca bag cutitul in tine". M-au facut curva, vaca, nenorocita, retardata. Am numai 10 pe linie. La concursuri de muzica, dans si cultura generala am numai premiile 1 si 2. Sunt un copil laudat de toata lumea, in afara de ai mei. De 10 luni nu am voie sa ies afara nici la tara nici la oras, nici la paine nu am voie. Ma trimit la scoala cu taxi-ul. Tata a inceput sa ma mai trimita la magazin, dar mama nu ma lasa si ma face curva. Ma pazeste si la baie, vorba aceea. Stau numai in plans. Prietenul meu a incercat sa le explice ca nu imi face nici un rau. Am ajuns sa ies la fereastra si sa ne privim 10 secunde in ochi si sa imi cada lacrimile pe fereastra. Ce sa fac? sad Vreau viata de dinainte. Sa ies cu prietenii mei. Am o mama care nu mi-a spus nimic despre viata. La 10 ani am avut prima menstruatie si am crezut ca sunt bolnava, ea nu mi-a spus nimic. Sunt multe lucruri de spus, dar innebunesc amintindu-mi ultimele 10 luni din viata. Am tentative de suicid, am vrut sa ma arunc in fata trenului, sunt deja bolnava psihic. La psiholog nu m-ar duce, am avut probleme ovariene si nu m-a dus la doctor. E groaznica asa-zisa mea "mama"! crying Un sfat, va rog, nu mai rezist...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ti-ai cautat-o cu lumanarea eu nu te-as jigni dar cel mai sigur as pune o reclamatie impotriva lui daca as fi tactu pentru ca nu e normal sa faci asa ceva ieseai afara si toate cele dar acum traiesti asa pana faci 18 ani sa mergi unde vrei. Cand iesi de la scoala de o fuga pe la sectia de politie sa le zici ca te tine sechestrata in casa ca sa ia si ei niste masuri.

| numeletrandafirului a răspuns (pentru mgtow):

Nu si-a cautat-o in totalitate cu lumanarea sa zicem, in caz ca n-ai observat fata explica ca mama ei niciodata nu s-a comportat adecvat cu ea

| mgtow a răspuns (pentru numeletrandafirului):

N-ai ce face acum centreazate sa raspunzi omului la intrebare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si cum ai fi vrut sa reactioneze parintii tai cand tu la 13 ani umblai cu barbati de 18? pe bune acum?

| Adeniy a răspuns:

Hei. Nu dispera. Vorbeste cu mama ta deschis, spune-i totul in fata. Daca nu, du-te la protectia copilului, la politie. Ce se intampla nu e normal. Nu-ti respecta drepturile. Libertatea este un drept. Moartea nu e rezolarea. Lupta! Ce faci? Te dai batuta? Nu, scumpo. Totul e trecator. Problemele te pregatesc pentru viata. Nu dispera. Vorbeste cu cineva, daca nu, politia. Iti doresc tot binele si sper ca se va rezolva problema :*. Fii puternica!