| ajutorvarog123444 a întrebat:

Buna. Va rog sa ma ajutați. Aseara eu am gasit un joc despre cum poti sa invoci un spirit prin oglinda. Trebuia sa zici ceva si sa te uiti fix in ochii tai. De fiecare data dupa ce terminam de zis se auzeau diferite chestii. Tin sa menționez ca era ora 12 si m-am culcat pe la 5. Eram cu o prietena si ea era speriata eu radeam si ziceam ce prostie si ca a fost o coincidenta. A doua oara (dupa cateva minute) mi-a trecut un deget murdar prin par (l-am vazut in oglinda nu si in viata reala) si dimineata iar am incercat de data asta in baie (pe intuneric) si s-a auzit o respirației de bărbat si pași ca si cum cineva merge pe jos desculț. Am mai incercat odata si am ramas blocată in oglinda. Adica eu in viata reala ma mișcam dar reflexia mea era nemișcată si m-am speriat. Au inceput sa se auda zgomote. Acum am vorbit cu o prietena si spiritul ala a ramas aici. Nu am cum sa le spun parintilor pentru ca o sa ma creadă nebuna. Prietena respectiva a plecat si am ramas doar eu. Imi e frica de ceea ce se va intampla noaptea. Va rog nișe sfaturi!

4 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

M-am oprit la a treia propozitie. Deci... nu exista spirite. Mult noroc cu asta.

| Floridori a răspuns:

Este vorba de autosugestie.
Aceasta poate fi atat de puternica incat sa ajungi sa ai episoade de autohipnoza si sa vezi, sa auzi, sa simti lucruri in planul real, chiar daca acestea nu exista.Este doar un produs al mintii tale pe care l-ai creat chiar tu din cauza fricii subconstiente sau/si a dorintei de a avea o experienta reala.
Sfaturi ar fi multe, dar este greu sa le pui in practica, avand in vedere ca este necesar sa te relaxezi si sa iti "convingi" creierul ca acea informatie pe care a procesat-o in mod involuntar nu este una reala.
Poti face asta tot prin autosugestie, dar din moment ce deja este inmagazinata o informatie contradictorie in creier, este mult mai greu sa o inlocuiesti decat sa o formezi initial.

| Anonimm30 a răspuns:

Nasol, bine ca nu sunt in locul tau.

| Queiros1906 a răspuns:

Ai baut prea mult hell, in caz ca nu stiai hell inseamna iad, l ai invocat pe satana