| dulceKmierea a întrebat:

Vi s-a intamplat sa nu mai suportati o persoana doar pentru ca persoana iubita, ii place de acea persoana? Mie mi se-ntampla, cum pot sa scap de aceasta ura? Astept sfaturi si va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, da pai cand iubesti pe cineva e normal sa fi gelos, dar nu sa urasti, poti avea o obsesie oarecum pentru aceea pers, de exemplu mai demult o fata imi era total indiferenta, nici amica nici dusmanca, nu aveam treaba cu ea deloc, nu ma interesa persoana ei, dar cand am auzit ca un baiat pe care eu il iubeam se da la ea si o place, simteam ca o urasc din tot sufletul, dar apoi am realizat ca nu e ura ci gelozie, nu urasc pe nimeni, dar de cand am auzit ca pers iubita o place, am inceput sa aflu cat mai multe de ea, sa o investighez, etc...acum nu mai sunt asa, asta a fost in urma cu vreo 3 ani.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, eu inevitabil tin la toate persoanele care ii plac sotului meu.

| madalicious a răspuns:

Buna!

cum poti scapa de acel sentiment? incearca sa fi si tu apropriata de acea persoana pe care zici tu o 'urasti' si o sa dispara acel sentiment.

| sHock a răspuns:

Da
Mi s-a intamplat si mielaughing
Dar dupa ce nu mi-a mai placut de acel baiat...am ajuns sa ma inintseleg super bine q persoaana care nu o suportam big grin
Astea sunt sentimente trecatoare...stai linijoh go on
Nu e ura[-x

| mada. a răspuns:

Da, nu e ura... e putina gelozie, care e binevenita uneori[dar ai grija sa nu exagerezi]:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste gelozie ceea ce simti, nu este ura.Am cunoscut si eu acest sentiment, cred ca este ceva normal si nu dauneaza atat timp cat nu exagerezi si incerci sa pastrezi anumite limite.

| Ralluxd a răspuns:

Buna! pai e normal acest lucru! ar trebui sa ii spui persoanei pe care o iubesti adevarul.asta conteaza cel mai mult.si sa vezi ce zice. Asta depinde si de tine cum vorbesti cu el/ea...trebuie sa vorbesti calm, fara insistenta si daca te va iubi cu adevarat va renunta la acea persoana si se va intoarce la tine! Asta e parerea mea!

| florin7 a răspuns:

Uraste in continuare