| MihaelG a întrebat:

Fata de care îmi place este acum cu altul cam de o săptămână. Credeți că merită să o mai aștept? Daca da cam cat timp? daca nu ce imi recomandați? am ceva însă care nu mă lasă să renunț încă să o mai aștept ca o sa regrete ca a făcut asta si l-a ales pe el pentru bani.și că o sa regret.(menționez ca sunt o persoană timidă rău.astelt sfaturi cum sa scap)dacă va veni la mine in viitor sa fim împreună cum artrebui sa ma comport cu ea?

1 răspuns:
| DragosKOV a răspuns:

Florin, daca este cu altul incearca sa uiti de ea, vorbeste si tu cu alte fete, incearca sa iti creezi o relatie. Poti incepe de la o fata nu la fel de frumoasa si poti exersa facandu-i complimente si mai multe chestii pentru a iti invinge frica. Poate asa in viitor vei scapa de timiditatea pe care o ai si poti sa iti faci curaj. Sper ca te-am ajutat, aceasta este opinia mea. Nu trebuie sa astepti, chiar daca este frumoasa, probabil nu te place. Atata timp cat nu este cu tine, ci este cu altul nu are rost.