| Klara a întrebat:

S-a intamplat vreodata sa nu suportati o persoana pentru ca nu va place vocea ei si cum vorbeste? straight face

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Niciodata. Nu are legatura vocea cuiva cu personalitatea lui. Asa sunt si persoane care au un ras mai tulburator dar nu inseamna ca trebuie sa il apreciezi doar pentru asta si sa nu tii cont de alte lucruri.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da... deci imi vine sa'mi smulg parul din cap cand ii aud vocea pitigaiata ~x(

| hândel a răspuns:

Am intalnit oameni care nu stiau ca saliva se-nghite, si-o imprastiau pe cei cu care intra in vorba. Deci, nu ma deranjeaza cum vorbeste, atata timp cat nu ma agreseaza cu stropi calzi de saliva, si nici vocea nu ma deranjeaza, ci mentalitatea-n zig-zag a unora fata de-a mea.

| DonGiovanni a răspuns:

Vocea pitigaiata o urasc.

| Aurelia a răspuns:

Oh, da... dar stiu ca vocea sa nu are nicio legatura cu caracterul sau, poate sa aiba o voce urata, pitigaiata, dar un caracter puternic si sa fie o persoana buna la suflet. Doar ce vina are el/ea ca are vocea astfel? Oricum, prefer sa ii aud vocea cat mai putin posibilstraight face

| Andra_5221 a răspuns:

Daahappy, mi se intampla foarte des...tongue. Nu suport oamenii care vorbesc strident, ma obosesc.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Da.am o maimutica de asta pe palier.are o voce ragusita si vorbeste ca un baiat de la tara. unde mai pui ca are si un vocabular foarte vulgar!

| Anca_6939 a răspuns:

Da mi s. a intamplat dar am observat ca nu numai vocea era problemalaughing si caracaterul

| edoru a răspuns:

Sigur ca se intampla, iar pentru cei care spun altfel le-as propune sa ia o astfel de persoana (care este atragatoare, imbaracata adecvat situatiilor, educata) peste tot in societate, dar vocea sa sa fie similara cu a unei pirande cu fusta multicolora (e vorba de timbru, nu de limbaj, desi nu pare ca se exclude asta in enuntul Klarei) si hai sa adaugam si un ras "strident colorat", apoi mai vedem daca intr-adevar nu vei avea o retinere cand va participa la cercul de discutii.
Iarta-mi brutalitatea in exprimare si atitudinea aparent rasista, dar pentru a sustine cele spuse trebuie sa apelez la aceste criterii.
Accept persoanele cu aceste particularitati, dar nu (ma) pot minti ca imi face placere compania lor publica atunci cand eu sunt cel care le aduc in contextul social. Asta-s eu si sunt impacat cu mine fiind cinstit cu mine, implicit cu tine.

| daminushh a răspuns:

O da.pe langa profa de romanabig grin .da.cunosteam o fata.mai mica ca mine foarte bagareata in seama si cu o voce de ma zgaria pe creieriangry o ignor totaalbig grin

| incanuimomentu a răspuns:

Fiecare cu defectele lui, un om are nevoie de timp sa te cunoasca iar daca exista compatibilitate relatia de prietenie va continua, fiecare tolerand defectele celuilalt. stii, cand ai un prieten vechi si te intelegi bine cu el, il cunosti bine, parca nici nu mai tii seama de cum pare, caci u ii cunosti esenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat...de obicei persoanele foarte pitzigaiate sau cele care tipa mereu(au volumu tare)dar desigur daca trecand peste aspectele astea minore este o pers. ok, chiar nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Mai ales persoanale care vorbesc asa cu multe fitsse urasc sau acele pitigaiate.