| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati face, daca stiti ca sunteti buni sau aveti talent la ceva anume sau aveti un anumit hobby, iar persoanele apropiate va spun ca este prea tarziu ca sa incepi sa faci acel lucru. Ati incerca sa va indepliniti acea dorinta sau nu?

Răspuns Câştigător
| blonda_6663 a răspuns:

Faza e ca nu-i chiar atat de simplu sa incerce, pentru ca multe talente necesita slefuire, care se obtine in timp. adica trebuie sa investeasca timp si efort(de multe ori si financiar) pentru a-si indeplini visul.
eu am descoperit de curand ca ma pricep la desen. nu pot sa imi schimb viata la 180 de grade pentru ca am descoperit asta. dar va ramane la nivel de hobby. dar imi pare rau este ca nu am timp sa invat sa desenez mai bine, sa "slefuiesc" acest talent.
gandeste-te daca se castiga bine in domeniul in care ai acel talent (daca l-ai putea transform intr-o meserie din care sa supravietuiesti) si cata concurenta este.

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti sa incerci altfel toata viata vei fi urmarita de intrebarea,, Cum ar fi fost daca as fi incercat? ''. In plus poti lucrul care iti face placere sa-l faci la nivel de hobby sau daca se dovedeste ca esti buna poate fi preocuparea ta principala, sursa ta de venitsi de bucurie in acelasi timp.

| RoxyRoxy_5250 a răspuns:

Hei te sfatuesc doar atat tinete de acel lucru daca esti buna nu pune la suflet nici daca parinti tai iti spun asta si eu is buna la cantat si i-am zis la mama mea ca vreau sa merg la liceul de arte dar ea zice ca n-am voce dar nu ma auzit niciodata si in schimb vrea sa ma fac model nu-i de mine nu prea imi place ...asa ca orice ar fi nu te da batuta si chiar daca acum anul poti vei putea si exerseaza in fiecare zi ce iti place ce faci pentru ca intr-o zi iti spun eu ca vei ajunge ce vrei sa facibig grin deci bafta:*

| ersiluka a răspuns:

Incearaca dupa o sa tariesti cu gandul. oare cum ar fi fost daca as fi incercat :X... orece lucru merita o sansa.

| MaryaC a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu pentru a face ceva ce iti place.Trebuie sa ai ambitie si puterea dorintei pe care o ai te va face sa `ti practici acel hobby.Si DA, as incerca sa mi`o indeplinesc.chiar asta fac si o fac incontinuare. jumatate din dorinta este indeplinita! Succes:*