| AndaVr a întrebat:

Buna,
Voi ce credeti interiorul conteaza mai multi decat aspectul exterior (fizic)? Explicati de ce happy funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Casandra88 a răspuns:

Conteaza ambele dar mai mult conteaza interior deorece cu aspectul exterior atragem persoanele dar ca sa le tinem langa noi ne trebuie ce e in interioru si inteligenta..degeaba ai langa tine o persoana foarte frumoasa daca e goala pe dinauntru. Exteriorul e doar un ambalaj care insala..Degeaba un mar e frumos la exterior daca e putred in interior.happy

12 răspunsuri:
| BloodxD a răspuns:

Pentru că pe măsură ce trec anii, îmbătrâneşti, te îngraşi, slăbeşti şi toate cele.Personalitatea,caracterul,calitaţile,defectele întotdeauna rămân acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric. Ceea ce gandeste o persoana este mult mai important decat aspectul fizic, desi nu multi pot trece de acesta si prefera sa aleaga persoane care arata bine doar in exterior. O persoana care se respecta nu tine cont de frumusetea exterioara a celor din jurul sau.

Răspuns utilizator avertizat
| AstroAlex59 a răspuns:

Pt ca aspectul exterior este variabil: te ingrasi, slabesti, diferite accidente..etc, in scimb ceea ce tine de personalitatea unui individ este inclus in sfera constantawinking funda?

| Tchami a răspuns:

Esti baiat sau fata?
OK o sa iti explic in ambele moduri tongue!
Deci la fata :
-Fetele ador aspectul fizic mai mult(in general)
-Alte fete apreciaza interiorul happy
Dar parerea mea este ca interiorul conteaza mai mult deoarece degeaba esti frumos la exterior fiindca daca in interior nu simti ceva pentru iubita ta....atungi sunteti degeaba impreuna happy!
La baieti in general noua ne place sa vedem sani mari, un fund traznet, etc...
Dar parerea mea este ca o fata ar trebui sa fie frumusica nu chiar uratica....si sa fie mai frumoasa la interior decat la exteriorwinking!
Bafta happy!
Succes Anckys!

| A2895 a răspuns:

Ar trebui sa fim ipocriti sa spunem ca aspectul fizic nu conteaza la inceput (fie in relatii, fie in simple prietenii), ca doar nu vrei sa fii vazut pe strada cu cine stie cine si sa "te faci de ras". Aspectul fizic e primul impact si e important cum te prezinti. Pe urma, accentul cade pe comportament, caracter si tot ce tine de interior. Pe de-o parte poti fii cel mai bun om de pe pamant daca nu stii sa fii prezentabil cand mergi undeva. Pe de alta parte poti sa arati bestial daca nu stii sa te comporti sau ai un caracter mizer.
In concluzie, dupa aspectul fizic tindem sa judecam prima data, si abia apoi dupa interior. Deci nu, nu cred ca ce ai in interior conteaza mai mult. Conteaza cum te prezinti.

| Dan_3443 a răspuns:

Practic interiorul ar conta mai mult, dar sunt persoane pentru care exteriorul conteaza mai mult si in general trebuie sa fie cam egale(atributiile)...sa arati si bine, sa fii si sufletist si inteligent...

| kiss100 a răspuns:

Buna eu consider ca nu conteaza cum arati ci cum iti exprimi sentimentele si daca sunt sincere si vin din inima daca te referi la partea sentimentala. Multi am tendinta sa judece fara sa se informeze inainte, degeaba esti frumos in exterior daca esti urat in interior happy

| CezicideRobert a răspuns:

Parerea mea este ca ASPECTUL FIZIC atrage o persoana iar ASPECTUL EXTERIOR face ca persoana sa se indragosteasca de acel astpect exterior....sa x dragostea doare urat

| AnNonim35455445 a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic...nu putem sa fim cu o persoana pe care o consideram super urata, dar mai mult interiorul unei persoane...degeaba esti cu cel/cea mai frumos/frumoasa baiat/fata, daca el/ea isi bate jocoh go on