Întrebare recomandată | EdyFcsb a întrebat:

Ce credeti, aspectul fizic conteaza mai mult de 20% intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

Intr-o relaţie contează peste 50%, in iubire 0, 1%.
Da, mereu spunem ca fizicul este un nimic dar pana la urma tot ajungem sa ne lasam păcăliţi de fizic, sa alegem o iluzie in loc de un sentiment(iubirea). Ne uitam, dar nu vedem. Ăştia suntem noi oamenii, niste fiinţe superficiale(mai ales in tinereţe).

| EdyFcsb explică (pentru lovecats123):

Cel mai adevarat raspuns.

42 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de relaţie. În cele bazate pe chestii mai superficiale contează mai mult, în cele bazate pe lucruri mai profunde contează puţin spre deloc.

| relian a răspuns (pentru NOname):

Explica de ce spui ca eu nu am dreptate. laughing tot ce am spus exact asa este.Ca or mai fi si exceptii or fi nu zic nu, dar marea majoritate cam asa sint.indiferent ce relatie este fizicu conteaza, altceva e poveste.Ca sunt si unia care se uita la situatia matriala da sunt, sau unia in procent cu f multi de 0 care sar uita la suflete cum spuneti voi.Deci astea is povesti, omu este un animal si ca toate animalele dupa aia se uita dupa fizic, asta e ceva din noi, genetic de inainte sa aparem laughing Acum ca tu nu esti de acord cu majoritatea aia nu inseamna ca e ca tine

| NOname a răspuns (pentru relian):

Generalizezi aiurea şi vorbeşti de sus, parcă ai deţine adevărul absolut, deşi eşti departe de el. Nu poţi şti ce e în mintea celui de lângă tine, da' păi ce se întâmplă în capul celor 7 şi ceva de miliarde de indivizi, plus al tuturor celor care au trăit vreodată pe Pământ. Sunt oameni şi oameni, relaţii şi relaţii... Totul e mult mai nuanţat decât îţi place să crezi.
Erai deştept, dacă vorbeai doar în numele tău şi nu-i implicai aiurea pe toţi ceilalţi.

| EdyFcsb explică (pentru NOname):

Prietene este o opinie formulata printr o intrebare nu te mai ambala atat ca nu te am mentionat pe undeva

| EdyFcsb explică (pentru NOname):

Oh scuze nu era pentru tine raspunsul...

| relian a răspuns (pentru NOname):

Ce am spus e parerea mea, nu cred ca am vorbit in numele tau.Eu nu implic oameni, eu spun ce observ si nu observ doar eu se vede si din avion asta.Si nu vorbesc de sus, vorbesc normal.Normal ca stiu cei in capul oamenilor ca traiesc printre ei nu stau in padure.Nu cred ca am spus ceva de la mine.Dar o lasam asa cum spui tu, poate vrei si tu sa fii campioana pe aici mai stii laughing

| Adry05 a răspuns:

Cand ajungi sa cunosti o persoana si sa te indragostesti de ea, efectiv ti se pare cea mai frumoasa persoana din lume. Trebuie sa fie totusi si atractiva ca sa te faca sa o remarci de la inceput,

| AutumnDay a răspuns:

Cu siguranta, conteaza, inas aspectul fizic nu e totul. Eu nu as putea placea niciodata o persoana doar pentru ca e frumoasa. Iti place, dar daca dincolo de asta, nu are nimic altceva bun in ea, degeaba e frumoasa.

| Laura a răspuns:

Cum adică 20%? 20% din ce? Dar răspunsul este da.

| Mjdolhfi a răspuns:

Majoritatea spun ca nu conteaza aspectul fizic, dar prima si prima data observi cum arata o persoana si abia dupa ii descoperi caracterul. Conteaza sa iti placa tie si sa nu iti fie rusine cand iesi pe strada cu persoana respectiva! Oricum, acest lucru este subiectiv iar frumusetea este relativa!

| RAY a răspuns:

Trecand peste ipocrizia de mai sus eu spun ca aspectul fizic conteaza in proportie de 100%,cand vezi pe cineva se activeaza o regiune respingere sau placere,cand placem pe cineva ne atrage fizicul nu sufletul,personalitatea,banii,inteligenta astea sunt vrajeli facute de persoane urate pentru a isi ascunde uratenia,daca tu cunosti fete/baieti urati populari sa-mi spui,de ce omul a admirat frumusetea daca nu conteaza? in toata istoria omul a iubit frumusetea dovezi sunt destule Grecia antica, roma antica, evul mediu, sumerieni, chiar si in biblie, banuiesc ca nimeni nu isi imagineaza pe iisus ca fiind un urat sau pe fecioara maria, cei frumos tuturor ne place

| Drimmero a răspuns:

Evident,, aspectul fizic conteaza cel mai mult, chiar eram naiv cand credeam ca la prima vedere conteaza altceva decat aspectul fizic.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Felicitari man devi sincer

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da.

| LoveSleep a răspuns (pentru floresdemayo):

Deci nu am șanse la tine sad

| relian a răspuns:

Conteaza 100% si daca ar fi loc si de mai mult n-ar fi rau deloc laughing pai sa ajungi sa ai o relatie cum crezi ca ai trece peste fizic? Nici nu ajungi sa cunosti pe cineva daca nu-ti place, poate doar daca e coleg de scoala, serviciu cu tine, dar altfel in relatii intime nici nu esti bagat in seama daca nu corespunzi fizic.Adica nu sa fii barbatul mortal, sau femeia fatala, cand spui aspect fizic aia depinde de fiecare cei place, cel atrage fizic pe cineva la o alta persoana. Spune cineva in iubire 0.1% adica cei aia? In iubire ca si intr-o relatie conteaza izicu peste suta la suta, adica vrea sa spuna respectiva sau respectivu ca poate iubi pe cineva care nu-i place fizic?laughing cred ca se contrazice singur, dar se poate daca ii esti frate sora mama tata normal cal iubesti indif de cum arata.Depinde si despre ce fel de iubire vorbim.Deci in afara de barbatii mortali si femeile fatale restul tot la fizic ne uitam doar ca sintem atrasi de diferite chestii la persoana cu care vrem sa fim, dar tot legat de fizic, ca nu vad eu pe cineva legat la ochi ma duc sa imi caut iubita sau iubit laughing, apoi undei ala care iubeste sufletu ca fizicui trcator vorba aia, arata si mie ca eu il maninc laughing arata unu sau o=una sa spuna ca n-ar vrea un barbat mortal sau o femeie fatala.Am facut un experiment sa-i zic asa dara initial a fost altceva, adica nu aia urmaream, in sf si am afiat undeva ceva poze cu un barbat mortal de asat caruia nimeni nu-i putea rezista.Ma frate de nu scriau zilnic sute de femei laughing dar cum sa spun de la alea de 12 ani la alea de 60 de ani, unele spuneau ca nici sa doarma de doru lui nu mai puteau laughing ca sa vezi ce inseamna fizicu, deci cine vine cu povesti sufletu ca ala conteaza sa-i zica lu mutu.Bine ca nu conteaza doar fizicu normal, dar sa ajungi sa cunosti caracteru unei persoane nu ai cum daca nu treci de fizic, deci poti sa ai sufletu raiului daca nu esti placut de femei, daca nu te palc barbatii la revedere, cruce laughing

| Clorox a răspuns:

Mult mai mult...

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Pai normal,, nu e mai convinabil sa fii sincer si sa zici ca la prima vedere iti place vreo bruneta/blonda cu ochii albastri superbi?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Adevărat

| vocea a răspuns:

Nu conteaza daca e iubire

Răspuns utilizator avertizat
| EdyFcsb explică (pentru Decster):

Ma uit asa la numele tau..esti cumva prost?

Răspuns utilizator avertizat
| deeeaqq a răspuns:

Daa.

| octav005 a răspuns:

Prima data conteaza.

| VelaJohnny a răspuns:

Da. Trebuie sa fi curat si ingrijit, si sa ai si gusturi vestimentare bune. Tu ai prefera sa mananci dintr-o farfurie spalata doar in exterior, sau si in interior? La fel, e importanta si persoana launtrica, si intr-o masura un pic mai mare, daca te-ai prins din ilustrare.

| ALGator a răspuns:

Adevărul e pe la mijloc.
Nimeni nu e vinovat de aspectul pe care i l-a dat natura și nici chiar de faptul că nu are mii de lei să bage în accesorii de fiță.
Dar viața e mai nostimă dacă fiecare dintre noi se căznește să aibă un aspect îngrijit, evită să fie respingător.
Nu se cere mult ca unul și același om să aibă un aspect acceptabil.
Apoi, dacă ești în etapa că vrei să faci o cunoștință nouă, care nu știe nimic despre tine, dă-i o șansă să nu se sperie de ceea ce vede prima dată. Ar însemna să pretindem prea mult ca toți necunoscuții să ne ia pe încredere.
Chiar și în dragoste, inclusiv cea fizică, osteneala pentru un aspect îngrijit face diferența.

| alexandrualind a răspuns:

75% conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti urat/a cred si eu ca nu conteaza. Sau mai rau, daca nu ai pretentii de la tine sau altii.

| NAT0 a răspuns:

Păi la prima vedere te izbești de o carcasă de carne, corect? Dacă-ți place e normal să conteze mai mult de 90%.

| Felissa13Eden a răspuns:

Te indragostesti de cum e omul, nu de cum arata.Frumusetea trece, sufletul ramane happy

| litere123 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana!

| Deyne a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic! Ce te atrage la inceput la o persoana? Nu cum arata?! Apoi sufletul, caracterul, calitatile... Oricum in ziua de azi, oamenii se uita mai mult la ambalaj. Nu conteaza daca e prost, fara minte, needucat..sa fie el frumos. Asta e gandirea unor persoane.

| Mrr2000 a răspuns:

Prin comentarii lumea zice ca te indragostesti de sufletul cuiva, bla, bla. Minciuni. Cand vezi o persoana pentru prima oara, ca sa o abordezi (sau invers) trebuie sa iti placa ceva la acea persoana, ce sa iti placa daca nu o cunosti? Nu poti vedea decat "ambalajul" si pe ala il evaluezi!

| Dumnesao a răspuns:

Da

| TinauRobert a răspuns:

Acum nu mai conteaza aspectul fizic! Acum conteaza aspectul buzunarului/portofelului.Conteaza ce masina ai!

| Mefistofelicul a răspuns:

In ziua de astazi conteaza mult mai mult fizicul decat afectiunea pe care o poti darui persoanei iubite.

| Arad_Umbe_1989 a răspuns:

Contează 100 % aspectul fizic intr o relație
Pentru fete

| LuizaFrumy233 a răspuns:

Aspectul fizic nu ar trebui sa conteze deloc intr o relatie, dar de cele mai multe ori conteaza peste 50%

| alejandrogorj a răspuns:

Da!