| anonim_4396 a întrebat:

voi credeti ca notele luate la scoala sau indiferent unde inveti iti pot reflecta cu adevarat inteligenta? mai multe raspunsuri as dori.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SageKid a răspuns:

Nu confndati capacitatea de memorare extraordinara(care se cere la greu in scolile noastre) cu inteligenta.Un boschetar poate sa fie mai inteligent ca tine, nu conteaza notele.
Inteligenta=capacitatea omului de a rezolva probleme cat mai rapid si eficient

4 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Nu, pentru ca tu inveti pentru tine, pentru a sti cat mai multe informatii legate de anumite domenii utile, care iti vor fi de folos in viitor, nu pentru note.

| AwakenTheMonster a răspuns:

Nu neapărat.

| Alle13c a răspuns:

Nu cred. Poti fi destept si daca nu inveti ce ti se preda in caiet, parerea mea. Te poti descurca in viata chiar daca nu ai avut 10 pe linie. Dar in ziua de azi iti trebuie facultatea, liceul si. ca sa intri la ele iti trebuie medii bunicele happy

| TeAjut12 a răspuns:

Depinde daca tu inventi nu conteaza notele ele sunt un punct de reper big grin