| RyGoLeTa a întrebat:

Voi cum invatati? De exemplu la istorie, care este stilul vostru? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Firetears a răspuns:

Pai...
Citesc toata lectia prima oara ca sa vad despre ce e vorba;
Apoi o mai citesc odata sa o inteleg mai bine;
Apoi o citesc iar sa incerc sa o memorez si incerc sa o spun.
Daca o stiu e ok, daca nu o mai citesc si repet de cate ori este nevoie. happy
Bafta!

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai eu citesc toata lectia de cateva ori, iar dupa pe fragmente.Eu mai invat unele lectii si seara ca sa imi fie mai usor.
O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Laura0 a răspuns:

Pai in general..la ob unde e toceala.aa citesc lectia pana ce totul pare logic. dupa incerc sa retin.dar logic..nu tocit..asa la mate ch si fi.iau pixul..si dai cu exercitii^^sau le fac doar pe alea facute in clasa...