| Criss1997 a întrebat:

Buna!
Vreaau sa slabessc si nu stiu ce dieta sa tin,
Ar putea cineva sa-mi spuna care dieta si ce exercitii ar fi potrivite pentru picioare mai slabe, burta, si solduri?

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa tii nicio dieta de pe net, deoarece nu stii daca ti se potriveste metabolismului tau. Afla care e grupa ta de sange si construieste-ti o dieta singura, asa am facut si eu. http://www.sfatulmedicului.ro/......guina_6022
Iar dieta sa dureze 3-4 saptamani, asa si rezultatul va fi mai indelungat.

8 răspunsuri:
| Handrei a răspuns:

Laxative...

| Criss1997 explică (pentru Handrei):

Hmmhee hee Nu vreau laxtive happy, mss oricum :*

| lovehurts a răspuns:

M-ai putea ajuta si pe mine te roghappy?

| WhatMeanLove a răspuns:

Dietele sarace in calciu si apa cresc riscul de aparitie a pietrelor la rinichi
DieteNo Responses »

Femeile in varsta ale caror diete includ prea putin calciu si prea putina apa – sau prea multa sare – prezinta un risc ridicat de a dezvolta pietre la rinichi, potrivit unui studiu publicat de curând in Statele Unite. Pietrele la rinichi apar atunci când urina contine mai multe substante capabile sa cristalizeze – calciu, acid uric si un compus numit oxalat – decât cantitatea [...]

Greseli pe care le faci la micul dejun
DieteNo Responses »

Se stie de cand lumea ca micul dejun este cea mai importanta masa a zilei. Insa, foarte multe persoane sar peste masa de dimineata, din lipsa de timp, sau mananca la serviciu, impreuna cu colegii. Insa, micul dejun luat la serviciu poate fi o capacana pentru multi dintre noi, intrucat ne lasam ispititi de alimente bogate in "calorii goale". Gandeste-te inainte sa musti Unul dintre [...]

Alimente care combat durerile musculare
DieteNo Responses »

Daca ai facut sport la o intensitate destul de mare, exista sanse destul de mari de a suferi din cauza durerilor musculare. Insa, din fericire, exista cateva alimente care au rolul de a indeparta durerile musculare. Ghimbir In compozitia ghimbirului exista cateva substante anti-inflamatoare, precum gingerol, care are rolul de a reduce durerile provocate de osteoartrita (cea mai comuna forma de artrita) si cele musculare, [...]

Dieta South Beach: o cura de slabire cu rezultate garantate
DieteNo Responses »

Dieta South Beach este un regim de slabire organizat in 3 etape. Pe langa faptul ca te ajuta sa scapi de kilogramele nedorite, dieta are si beneficii aditionale, printre care se numara scaderea colesterolului si lipsa poftei de mancare. In ce consta? Prima etapa a dietei tine 2 saptamani. In aceasta faza poti manca 3 mese pe zi si mici gustari intre acestea. In prima [...]

Reguli de alimentatie pentru un antrenament eficient
Diete, FitnessNo Responses »

Trei noi studii arata ca alimentele potrivite consumate la momentul potrivit pot imbunatati rezultatele antrenamentelor fizice. Alimentele pe care le consumi inainte si dupa antrenament au un impact destul de mare asupra rezultatelor. Mananca dupa antrenament Desi un mic dejun consistent ofera energia necesara pentru intreaga zi, daca vrei sa eviti acumularea de calorii, mananca dupa antrenament. Potrivit unui studiu realizat pe o perioada de [...]

Slabeste in 4 pasi cu dieta Dukan
DieteNo Responses »

Dieta Dukan ofera nu numai o modalitate de a pierde kilogramele, ci si de a impiedica punerea greutatii la loc pentru tot restul vietii. Intemeietorul dietei, Pierre Dukan te ajuta sa slabesti in 4 etape, pe care trebuie sa le urmezi cu exactitate. 1. Etapa de atac Aceasta etapa presupune prima batalie impotriva kilogramelor in plus. In aceasta faza se vor consuma doar proteine. Doctorul [...]

Incearca dieta pe baza de suc
Diete1 Response »

Nu mai incapi in blugii preferati? Iti doresti sa poti purta una din rochiile care iti veneau perfect acum un an? Vrei sa ai abdomenul plat pana la petrecerea de saptamana viitoare? Daca te regasesti printre aceste intrebari, iata o dieta delicioasa si usoara din punct de vedere caloric. Pe langa faptul ca te ajuta sa slabesti, dieta pe baza de suc contribuie la mentinerea [...]

Patru carbohidrati rafinati pe care ii poti include in dieta ta
DieteNo Responses »

Nutritionistii nu recomanda excluderea consumului de carbohidrati din dieta, deoarece acestia furnizeaza energie corpului. Insa, consumati in exces, carbohidratii duc la cresterea in greutate. Exista 3 tipuri majore de carbohidrati : complexi, rafinati si simpli. Carbohidratii complexi sunt singurii pe care ar trebui sa ii consumam pentru o sanatate buna, deoarece contin putine grasimi, dar sunt bogati in vitamine, minerale si fibre. In ceea ce priveste [...]

Dieta fara carbohidrati, regimul preferat al celebritatilor
Diete, MondenNo Responses »

O dieta care a ramas in top este cea bazata pe un aport scazut de carbohidrati si un consum crescut de proteine. Aceasta dieta si-a castigat celebritatea in randul vedetelor internationale. Jennifer Aniston, Christina Ricci si Catherine Zeta Jones sunt cateva dintre starurile de la Hollywood care au zis "da" dietei fara carbiohidrati. Cum functioneaza? Cand organismul nu mai primeste carbohidrati, transforma [...]

Alimentele fara grasimi iti pot pune in pericol silueta
Diete, Sfaturi slabitNo Responses »

Cand vrei sa slabesti este normal sa optezi pentru o dieta bogata in alimente fara grasimi sau sa inlocuiesti alimentele preferate cu altele light. Insa, cercetotorii au descoperit ca de fapt consumul de alimente fara grasimi poate pacali organismul sa se ingrase, in loc sa arda caloriile acumulate. Cercetatorii americani au efectuat un studiu in urma caruia au descoperit ca organismul sobolanilor care au urmat [...]

Una din zece femei tine regim toata viata
Diete, Sfaturi slabitNo Responses »

"Dieta" este un cuvant destul de des intalnit in vocabularul unei femei. Fiecare dintre noi vrea sa arate cat mai bine, motiv pentru care ne infranam poftele pentru a ajunge la rezultatele dorite. Cercetatorii au ajuns ca concluzia ca cel putin 1 din 10 femei tine regim intreaga viata pentru a se mentine in forma. Dietele la care recurg majoritatea persoanelor sunt destul de [...]

Consuma alimente organice
Diete, Sfaturi slabitNo Responses »

Mancarea organica este produsa sub un set de reguli stricte, fara pesticide si alte chimicale. Din ce in ce mai multe magazine si hypermarketuri ofera oamenilor numeroase produse organice. Fiecare dintre noi doreste sa se mentine in forma, motiv pentru care foarte multe persoane opteaza pentru produsele organice. Fructele si legumele organice sau bio sunt considerate a fi mult mai bune pentru sanatate, deoarece sunt [...]

Incearca si tu dieta de 1350 calorii!
DieteNo Responses »

Desi contine doar 1350 de calorii, dieta are rolul de a suprima foamea, datorita alimentelor pe care este bazata. Regula de baza este sa ai trei mese principale pe zi, plus o gustare si sa consumi alimentele exact in combinatiile stabilite. Cercetatorii de pretutindeni sunt de parere ca pentru a slabi nu este suficient doar sa reduci numarul caloriilor consumate. Un rol important il au [...]

Dieta hipocalorica de baza
DieteNo Responses »

Dietele hipocalorice (bazate pe controlul consumului de calorii), ideale pentru controlul greutatii si a pierderii de kilograme treptat, dau prioritate alimentelor naturale si mai putin consistente. Fructele si legumele sunt cele mai indicate pentru consum, fiind mancarea de baza al acestui tip de regim. Cu toate acestea, si celelalte alimente intra in joc, dar sunt reduse la o cantitate minima. Chiar si modul de prepare [...]

Mituri care te fac sa iei in greutate
Diete, Sfaturi slabitNo Responses »

Una este sa te simti dezamagita de faptul ca te-ai ingrasat pentru ca ti-ai permis din cand in cand sa consumi alimente bogate in calorii si ai renuntat la programul de exercitii fizice, si alta este sa te increzi in regulile dietelor care nu au rezultate sau mai rau, te fac sa iei in greutate. Cu singuranta acest lucru ar enerva si deprima orice femeie [...]

Ce se ascunde in spatele poftelor alimentare?
Diete, Sfaturi slabitNo Responses »

Simti nevoia sa consumi cipsuri dis de dimineata? Ai pofta de pizza seara tarziu sau vrei neaparat sa mananci un baton de ciocolata la 4 dimineata? Nu este nimic iesit din comun sa ai pofte alimentare din cand in cand, dar ce te faci daca le ai chiar atunci cand ti-ai propus sa tii o dieta? Potrivit specialistilor, poftele necontralate sunt cauzele dietelor esuate si [...]

| Uoana a răspuns:

Mananci verzituri

| Uoana a răspuns:

Mananci verizituri si te stresezi mult

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

Te duci la "Răspunsurile mele" și dai la "Șterge răspuns".

| Euuw a răspuns:

Add scliparici96 si iti dau tot programul pentru slabit:*