| andre3a_6862 a întrebat:

vreau niste status de tristete. ceva de genu ca un prieten adevarat...

fundita:X

Răspuns Câştigător
| ale20 a răspuns:

Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Totul trece... asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

sper ca te-am ajutat

te pupa ale

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc. de ce oare TE IUBESC?

Nu stiu ce a fost intre noi: o dragoste, o minciuna, o obisnuinta.Dar orice ar fi fost a fost un vis frumos, vis care a ajuns sa ma raneasca si nu mai pot sa traiesc asa.

"cel mai dureros lucru e sa fii nimic acolo unde canda erai totul"

Iubirea este ca un munte...il urci razand il cobori plangand...

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învătat să citesti printre zâmbete si rânduri. Stergi o lacrimă dar nu poti să stergi amintiri.

C-ai plecat de langa mine, Certuri au fost prea multe, Ai sarit in bratele alteia sa te ajute, Te vad mergand pe strada cu ea, Te tii de mana, Cand ma vezi privesti in jos, Tot ce traiesti e o minciuna.

Stiu ca a durut atunci cand ma certam cu tine, Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

• Si cautai • Cautai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era •/ Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

Din tot ce`a fost nu regret nimic`...Dar acum regeret ca nu putem fi impreuna`!; x Shtyy ai fost totul pentru mine`!sick

Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Nu te schimba. Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi.

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

4 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Prietenii sunt ca stelele: întotdeauna alături de tine, nu contează cât de departe eşti.
Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

Prietenia dintre noi aş vrea ca să nu dispară. Căci e un paradis frumos al anilor de şcoală.
Puţini au înţeles cu adevărat ce am în cap, rămân datoare pentru că ştiu ce a însemnat, aceia sunt adevăraţii prieteni.
E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare.

...Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.
De la cine nu te astepţi, ăla te dezamăgeşte!
Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

| Adellee a răspuns:

Prietenul adevarat... este cel care te accepta asa cum esti si te ajuta sa fii mai bun
este persoana care te sprijina in incercarea de a-ti depasi limitele.
este persoana care iti ridica moralul atunci cand ai nevoie si te sprijina ca sa nu cazi.
Prietenul adevarat este persoana care imparte cu tine singuratatea, tristetea, dar si bucuria si fericirea.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresesc.
Prietenul adevarateste cel care nu te paraseste niciodata pentru altcineva...
daca un prieten barfeste cu tine pe cineva...acel prieten nu e de incredere poate sa te barfeasca si el pe tine cu altcineva...
La inceput mi-ai dovedit ca estio prietena buna, dar apoi te-ai schimbat din cauza altora, si acum am impresia ca nu estitu cea cu adevarat si te vreau inapoi exact cum erai tu pentru ca astah m-a facut sa te iubesc si sa am incredere in tine si sa fim asa de propiate
uni oameni st cu 2 fete iar acei oameni se numesc"prieteni falsi" cine se simnte sa dea buzz
Ma vei gasi intr.un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'
Esti gelOasa fiindca esti doar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai totul acum esti in plus
Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

| ale20 a răspuns:

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Cand esti trist iti vine sa dormi si sa uiti. Iti vine sa-ti culci capul pe genunchii altcuiva care te iubeste, sau daca
esti singur si nai pe nimeni, sa til culci pe palmele tale.Da.Iti vine sa dormi cand esti trist.Si sa uiti...Dar cand te trezesti? Iar esti trist si nu mai poti s-adormi din nou...

un cerc de prieteni nu se face cu compasu`

| Maruxx a răspuns:

Prietenii adv sunt greu d gasit... nu kuta uh... prietenii avd vin ei sg