| AnnonnyMa a întrebat:

Vreau niste statusuri despre viata si droguri,, despre indiferenta si confuzie. FUNDAAA!

8 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Nu exista drog mai tare decat sex sex

| DozeCuVisse a răspuns:

Fii intotdeauna ceea ce esti si daca ceea ce esti nu este de indeajuns pentru " cineva " inseamna ca acel " cineva " nu este indeajuns pentru tine.

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

invata sa traiesti fara lacrimi, sa admiri cu indiferenta, sa suferi razand! sih numai atunci vei putea spune "stiu sa traiesc"

Tot ceea ce nu te omoara, te intareste

In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Cea mai infidela amanta a omului este Speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata.

Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti!
♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Viata o primim fara sa o cerem si ne este luata fara sa fim intrebati.

Tot ce pierdem. pierdem pentru totdeauna! Ceea ce nu traim la timp, nu traim niciodata!

Cine se Naste CresTe.Cine creSte iubeste. Cine sufera reGreta.Cine regreta mOare. Caci viata e Un vis.Visul o Speranta.iar speranta nu Se pierde niciOdata

N`o S`Auzi Vreodata In Viata Vorbe Rele Spuse`n Fata. Toti Se Dau Prieteni Cu Tine. Dar Niciunu Nu`ti Vrea Bineee!

Sunt momente rare, de pus in rama.Viata n-are mainii! Dar uite ca`ti da cate`o palma.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de-a mea.
. viata nu`i roz! [-x noi, o vopsim in verde! :X am pierdut tot deci nu mai avem ce pierde!\:d/ noi nu bem de suparare, noi bem de sete! :X suntem la poarta iadului, si taiem bilete!

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi.si chiar de-as avea multe probleme, tot as glumi.pentru ca stii, viata e grea.si lumea e rea! cum as putea s rezist daca nu m-as comporta asa

Cu nimic mai speciala, cu nimic mai deosebita.Doar diferita `!

Smile happy! Why?smug Because you canwinking!

Doamne, Doamne nu doarme.Da si daca iL enervezi.Iti *** palme de te adoarmewinking!

Hai sã Trecem peste, Viaţa nu`y o povesTe, Când destinuL îţi joaCã fesTe, nu pLânge zâmbeşte! :*
->Doamne scrie`mi cu sange./Viata pe piele/Si ajuta`ma sa scap de belele/Ca nu mai pot./Nu mai am lacrimi de varsat din mine./Si cateodata imi doresc sa vin si EU SUS LA TINE

Ba ***,a scuze ca ma adresez asa eu am limbaj de strada nu ca dumneata, nu am baut whisky ca tine, am baut vin si am tras din joint pana am murit si m-am trezit a 2a zi `!

si vreau sa beau sa uit de suparare sa trag din joint pna la disperare!

ce sa fac asa e viata toti pentru unu si eu pentru nikiunuu!laughing

E perversiunea intruchipata, bagaboanta adevarata love struck Nu t` lua dup` cum arata, pentru c`o s` te faca devil

Prietenia e ca si relatia dintre mana si ochi cand mana este ranita, ochiul plange, iar cand ochiul plange, mana ii sterge lacrima sad

Viitoru' il faci numai cu mana ta.Mergi mai departe si nu ceda :X

A trecut atata vreme si inca n-au disparut,Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut;-j

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi.
Prima lege a memoriei: NU ITI POTI ADUCE AMINTE CEVA CE NU AI STIUT NICIODATA!
Daca am invatat ceva de la tine, am invatat sa-mi bag ****-n cei care conteaza!

Vad lipsa de libertate,zidurile prea-nalte,oameni ce duc probleme pe spate, departe de toate! Si toate adunate fac haos in mintea oricui.Da pustiu de azi, mai ruleaza un cui si nu`i spui tu lui cum sa traiasca, nu`i dai tu lui sfaturi de viata! Le stie pe toate, dar traieste-n rate si nimeni nu vede nimic.Si tu te comporti, de parca nu vezi ca viata da palme constant.
Indiferent de circumstantele care se vor desfasura, eu nu voi inceta sa fiu ceea ce sunt, sa fac ceea ce-mi place, si sa cred ca exista un 'maine' ce merita toate eforturile facute 'astazi'

Chiar As plange pentru tine, Dar imi curge rimelul`! laughing

Daca viitorul ar fi ca si trecutul, atunci nimeni nu ar mai visa.

• Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine, Dar incet, incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare.

• Lumea se schimba`n continuu.rupem filmu. fugim de realitate.ce dulce e chinul

• respectul e ceea ce primesti pentru ceea ce faci si faci bine uh ma barfesti destul deci din respect ma pis pe tine

Ti-am spus Nu vreau sa fii doar in trecutul meu Caci astfel nu am niciun viitor si imi e greu.

Nu te mai uita Nu o sa gasesti nimic in privirea mea.

Esti singura dragoste in care am crezut, si as vrea sa stii cat te iubesc de mult.

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult poate nici n`ai observat, de la un timp am mai crescut.

Multi imi gasesc defecte, impresii in cap zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat.

Intr-o lume fara contur, numai formele conteaza love struck.

Si nimiC nu se compoara cu vremea cand stateam la sCara mancam din aceiaSi punga de pufuleti, si fumam aceiasi tigara!

Hai zdreant0 iesi in fata, dai tu pofta de viata laughing. Arunca gesturi de tarfa din tine, suge-0 cm stii tu mai bine!

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

•Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!sad

• Nu ştii când totul e de vis, căci totul se duce când luminile s-au stins.

Ce vrei tu nu se poate. happy Nu sunt ca alea "noapte dupa noapte".

Niciodata nu uitam pe cineva important din viata noastra ci doar invatam sa traim fara ei!

•Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori. day dreaming

Trag fum dupa fum, Sa m-opresc, ce-s nebun? Cand are gustu atat de bun, Fara pic de tutun, Sunt nefumator iti spun, Si-mi vad de drum.

Satul sa ma prefac mereu, Sa zambesc tuturor in jurul meu,Sa fac mereu pe plac sa par de neclintit,Sa iubesc un vis si doar in vis sa fiu iubit

Multe barfe multe tarfe,asa-i viata cand te`apuc greata daca vrei iti dau eu un subiect de barfa viata`i cea mai scumpa tarfa.

Iata povestea noastra, s-a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine. Ieri! happy

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta

Si tu traiesti din amintiri care nu se pot uita asa usor pentru ca si.au pus aparenta ca niste staruri de la hollywood pe bulevardul iubirii si lacrimile curg din ce in ce mai repede in sclipirea serii!

Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE

Eu am scris cu mana stanga.Cine v-a citi sa planga.Cum a plans inima-n mine.Cand m-am despartit de tine.

Nimic nu e mai frumos decat un zambet, iar zambetul NOSTRU face totul mai frumos!

Dragostea se naste cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.

Dar indiferent cat de tare doare, Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare.

Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.

Nu conteaza atat de mult ceea ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci. -

""Calitatea mea este ca am defecte,defectul tau este ca ai calitati perfecte

Ne complicam in simplitate.

Vreau sa te vad cum cazi tipand cu toata gura,iar eu de la balcon iti fac adio cu mana.

Daca plangi ca a disparut soarele din viata ta, nu vei mai putea vedea stelele din cauza lacrimilor.

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat.

Viata este facuta din peripetii.dar intodeauna mai ai sanse.

intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA daca eu exist u ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde : ca sa aduc un zambet acolo. unde u ai lasat o lacrima.

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

O simpla melodie, un sentiment placut.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

Si-mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Mi se provoaca o sila cand ma gandesc ca intriga...si ma ascult pe minee si vad ca e mai bine..Prieteni st falsi chiar si cel mai bun te lasa fara fum.oh go on by me

Falsitatea ta ma doboara si barfa ta ma omoara..Mai bine Fals decat asa..Mai bine stai in banca ta! by me

De ce să îmi doresc ochi verzi, când natura m-a înzestrat cu ochi căprui, iar ochii mei căprui pot vedea verdele naturii.

Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde, clar Ca inima iti plange!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Assiral a răspuns:

Poti gasi aici multe statusuri https://www.facebook.com/pages/For-LoVvE/324353194257201 sau

Atunci când sunt fericită să știi că mă gândesc la tine ♥!

De ce?
Pentru ca el mi-a readus zambetul pe buze, si m-a invatat sa zambesc asa cum o faceam odata ♥!

• Fiindcă timpul niciodată n-a sters dragostea.
Din nou sunt impreuna, din nou, doar El şi ea ♥!

Suntem bine.
Suntem impreuna.
Seara de seara unul altuia ne spunem "Te iubesc. Noapte buna" ♥.

"Bună" este un simplu cuvânt, dar aşa începe toată povestea ♥

Si cand dintr-o imbratisare simti ca primesti tot ceea ce ai nevoie, inseamna ca esti in bratele persoanei potrivite ♥!

Promite-mi că vei fi şi mâine cel pentru care eu trăiesc ♥!

Hai sa zambim sa-ncercam, sa uitam, sa iertam, sa ne pese de noi doi ♥.

Mi-am dat seama că. atunci când iubeşti o persoană; destinul vă aduce mereu împreună. Dumnezeu nu ar lua niciodată definitiv de lângă noi persoanele pe care le iubim şi de care avem nevoie.♥

Indiferent ce am face sau cât ne-am certa, viaţa mereu ne readuce unul lângă celălalt ♥.

El e singurul ce poate, sa-mi promita, sa ma minta c-o sa treaca toate ♥.

Să ştii că aş pleca în lume. Doar să ştiu că ajung la tine ♥!

Un loc mai frumos decat in bratele tale nu exista! ♥

Iar locul lui, stie si el, e numai la pieptul meu.
Indiferent ca ne e bine, sau ne e greu. ♥

Sunt doar un om, un visător. Ce te iubeşte enorm. ♥

Cel mai frumos sentiment e atunci când ești îndrăgostită și întorci privirea spre el iar el deja te privește. ♥

Chiar daca as avea 1 000 de motive pentru a-l parasii,
Tot as gasi unul pentru a nu o face ♥!

Ei spun că lumea Disney e cel mai fericit loc din lume. Evident, nu au fost încă în braţele tale! ♥

Cele mai frumoase sentimente sunt acelea pentru care nu există cuvinte să le poţi descrie. ♥!

Când cineva te iubeşte, nu e neapărat nevoie să ţi-o spună. îţi poţi da seama de asta după felul în care se comportă cu tine! ♥.

La inceput chiar am luat-o in gluma,
Dar cine-i langa tine acum si-ti spune noapte buna?♥.

Are acei ochi pe care niciodată nu am putut sa îi uit! ♥.

Mai știi când m-ai strâns în brațe întâia oară? Îți bătea inima nebunește. Și mie asemenea. ♥!

şi-n inima ei, doar EL e pe locu` 1. ♥

De fiecare dată când îl privesc îmi scapă câte-un zâmbet. ♥!

Nu am averi.Il am doar pe el, care ma suna sa-mi spuna :"ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna♥"!
Vorba aia : Da-mi, Doamne, rabdare! Ca daca imi dai putere ii omor

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul

Nu aş suporta să văd pe altcnineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.

Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau.Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet

Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni
♥Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

# Îmi place că regreţi că m-ai lăsat, ai fost prost că ştiai că mă iubeşti cu adevărat.
Erau momente frumoase, erau vorbe siropoase, dar din pacate, toate erau false
Nimeni nu este lângă tine atunci când dai de greu, toți te întreabă "Ce s-a întamplat?" Dar știu că nu îi interesează răspunsul, mai ales dac-ar fi de bine!
Mereu imi amintesc de vorbele tale : "Ori ce ar fi sa nu imi calci inima in picioare o sa ma doara foarte tare!
Privirea ei te face sa uiti ca ai pe alta. ti-ai dori sa fie a ta`
Nu meriți lacrimile mele atât timp cât tu iți bați joc de ele!