| selenuska a întrebat:

vreau sa aflu cum se invata corect? puteti sa imi spuneti voi cum invatati?

4 răspunsuri:
| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
In primul rand,incearca sa fii mai atenta in clasa fiindca daca esti atenta in clasa, nu o sa iti fie asa greu. Atunci cand te pui sa inveti, incepe prin a-ti citi lectia de cateva ori. Apoi incearca sa repeti ceea ce ai retinut. Unde nu ai retinut, mai citesti o data.
Pa, pa!

| TazHD a răspuns:

Eu daca am o lectie mai mare invat cate o propozitie sau o fraza pana o stiu binisor dupa inca una si dupa le repet odata pe amundoua si mai invat o fraza si tot asa...eu asa invat si me descurc bine ...Succes!

| selenuska explică (pentru TazHD):

Mersi pentru idee

| TazHD a răspuns (pentru selenuska):

Nu ai pentru ce!