| Narcysa a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de Politie si stiu ca trebuie sa trecem si printr-un control medical ce implica un consult ginecologic atat la Bucuresti, cat si in judetul fiecaruia.Stiti cumva in ce consta? Chiar consulta sau doar se pun cateva intrebari? Eu ma intrebam daca are vreo relevanta pentru fete daca sunt sau nu virgine.(adica daca ii spui doctorului ca nu esti sa vrea sa te controleze, fata de cele care zic ca sunt si se gandeste ca nu mai e nevoie). Multumesc!

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Eşti perfectă pentru poliţie. Eşti şi blondă?

| Narcysa explică (pentru Laura):

Nu,dar probabil tu esti.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, controlul ginecologic este obligatoriu si se va face pe real, pentru a se constata nu virginitatea ci starea de sanatate a aparatului reproducator si daca esti ori nu insarcinata.
Controlul se face si la baieti, tot din acelasi motiv, sanatatea aparatului reproducator!

| 1Mihai1 a răspuns:

Da-mi mesaj privat.

| presus a răspuns:

Intr-un control medica la o academie de politie, se urmareste urmatoarea anexa pentru consultatii. Uneori consulta, uneori intreaba, uneori gaseste in fisa ta medicala. Dar de ceea ce imi spui tu, n-am auzit.
-Boli ale aparatului respirator
-Afectiuni degenerative
-Bolile aparatului cardiovascular
-Boli ale sangelui si organelor hematopoetice
-Boli renale
-Boli neurologice
-Afectiuni psihice
-Boli oro-maxilo-faciale
-Afectiuni ORL
-Afectiuni oftalmologice
-Afectiuni ale aparatului musco-scheletal.

| Narcysa explică (pentru presus):

Eu stiu de controlul ginecologic de la prietene care au dat anul trecut si anii anteriori.De unde ai anexa pentru consultatii atasata aici?

| presus a răspuns (pentru Narcysa):

Un amic a dat la academie. Doar cele enumerate mi le amintesc.

| stefansfatuitorul a răspuns:

Ca sa sari peste control mai bine mergi la polita secreta de elita, pentru a ii contacta trebuie sa te sinucizi si ei o sa te reinvie si o sa te primeasca in task force