| janet a întrebat:

vreau sa fac pregatire pentru arhitectura dar parintii nu vor sa ma finanteze asa ca intrebarea mea este:exista programe care iti platesc meditatii sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Nu stiu de astfel de programe. Dar, facultatile dau meditatii gratuite posibililor candidati. Daca nu locuiesti in acelasi oras cu facultatea, cauta un program de vara. Atunci vei putea sta gratuit in caminele studentesti.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici un "program"/fundaţie care să-ţi plătească meditaţiile!

Toate cele bune!

| adeluna a răspuns:

Hm. E o diferenta intre nu vor si nu pot sa-zi dea bani de meditatii. In ambele cazuri vad insa aceeasi solutie. Am o prietena care dupa liceu si-a luat un an timp sa lucreze si in timpul si de bani astia sa faca meditatii. Si s-a meritat. Mi se pare mai inteligent decat sa faci o alta facultate in deriva, ca plan B. Borbeste cu patintii ati despre asta, cere-le ajutorul in a iti gasi un job. Daca nu au bani, vor aprecia maturitatea ta si vor incerca sa te ajute sa te angajezi. Daca au bani, dar nu sunt convinsi sa ti- dea, vor vedea cat de serios iti doresti asta si fie te vor ajuta sa-ti gasesti un job, in ideea ca va fi o lectie buna de viata, fie te vor sustine ei, vazand cat de important e asta pentru tine.
Bafta!