| TheExpert01 a întrebat:

Ce sa ii spun profei mele de mate pentru ca nu vreau sa merg la ea acasa sa fac meditatii(mie nu-mi trebuie meditatii sunt doar pentru pregatire la olimp.)FUNDA! parintii nu tin cu mine sad

2 răspunsuri:
| bismarck a răspuns:

Sfatul meu este să mergi.Şi o să-ţi dau un motiv bun pentru asta: la ORICE olimpiadă mergi şi te califici pe locul1, 2 sau 3 la faza naţională vei fi scutit de admitere la unele facultăţi.De exemplu, am un prieten vrea să meargă la AC.Acum e a 12 şi merge la olimpiadă la religie să ajungă la naţională ca să fie trecut cu 10 la admitere la facultate.

Dacă ştii matematică, mergi, du-te la naţională, urcă pe podium, apoi poţi să stai relax! happy

| TheExpert01 explică (pentru bismarck):

Nu am sanse sa trec la tara asa ca....Totusi ce sa-i spun ca nu prea m-ai ajutat crying