| poxiipox a întrebat:

vreau sa fac print-screen la o pagina de la laptop si nu stiu cum. ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| TizZu15 a răspuns:

Apesi tasta Print Screen,
apoi in paint ctrl+V si dai save.

| sparky34 a răspuns:

Ai un buton la tastatura care se cheama print screen(prt sc) apoi intri in paint si vezi poza.

| Gabbriell a răspuns:

Ai o tasta sus care scrie pe ea prt sc.
Apoi intri in paint, si apesi ctrl+v

| poxiipox explică (pentru Gabbriell):

Nu am

| yonela30 a răspuns (pentru poxiipox):

Dar tasta END ai? Apasa tastele Fn + End si apoi intra in Paint si da Ctrl+V.

| yonela30 a răspuns (pentru yonela30):

Dacă nu merge nici așa, la Windows 7, dai pe butonul de Start și la căsuță scrii On-Screen Keyboard, dai click pe aplicație și trebuie să găsești pe tastatura de pe monitor PrtScn, a 2-a coloana din dreapta, al 2-lea rând de jos.

| CSIISC a răspuns:

Gaseste tasta Prin Screen SysRq apoi deschide paint apasa Ctrl+v apoi ctrl+s apesi enter si gata poza