| Ramo_9106 a întrebat:

Vreau sa fac un filmulet cu diferite poze cu programul ProShow Gold si nu stiu cum sa scriu pe fiecare poza cate un vers si nici cum sa setez viteza pozelor adica sa le fac sa nu se schimbe repede astfel incat sa poti termina de citit ce scrie pe poza. Daca stie cineva cum sa fac, va rog, ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Deci prima data intri pe movie maker si dai click la Pictures si iti descarci pozele de care ai nevoie, apoi le iei si le cobori jos... apoi dai click la efecte adica dai click la poza unde doresti sa postezi acel efect da? Apoi dai click la Transitions care sunt tot un fel de efecte si faci la fel prima data te joci pana inveti, apoi dai click la titles end credits adica acolo scrii ce doresti da? adica pe poza care vrei sa postezi textul, apoi dai click unde scrie Audio sau music si iti alegi din calc. ce melodie doresti, si la urma iti descarci tot cand dai click pe publish to computer multa bafta! Daca ai rabdare o sa reusesti sa stii! Eu fac niste filme superbe si sunt apreciate dar dupa ce am facut mai julte cu timpul te perfectionezi da? http://www.youtube.com/user/superdorex67#p/u/6/uu9Z6WVZSqY

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

De ce nu incerci cu Movie Maker? E mult mai simplu sa stii...

| Ramo_9106 explică (pentru superdorex):

Si cum il folosesc?

| superdorex a răspuns (pentru Ramo_9106):

Deci prima data intri pe movie maker si dai click la Pictures si iti descarci pozele de care ai nevoie, apoi le iei si le cobori jos... apoi dai click la efecte adica dai click la poza unde doresti sa postezi acel efect da? Apoi dai click la Transitions care sunt tot un fel de efecte si faci la fel prima data te joci pana inveti, apoi dai click la titles end credits adica acolo scrii ce doresti da? adica pe poza care vrei sa postezi textul, apoi dai click unde scrie Audio sau music si iti alegi din calc. ce melodie doresti, si la urma iti descarci tot cand dai click pe publish to computer multa bafta! Daca ai rabdare o sa reusesti sa stii! Eu fac niste filme superbe si sunt apreciate dar dupa ce am facut mai julte cu timpul te perfectionezi da? http://www.youtube.com/user/superdorex67#p/u/6/uu9Z6WVZSqY