| kidi a întrebat:

Buna!
Vreau sa-i cumpăr iubitei mele un lănțișor de aur.L-am văzut, mi-a plăcut doar ca nu știu exact cum se procedează la genul asta de cadouri.Adica,magazinul nu e din mall(de unde obișnuiam sa cumpăr), e dintr-un schimb valutar, care are acolo și o bijuterie.Cum se procedează acolo? Se primește garanție? Totusi, este o suma foarte mare și as vrea sa știu câteva detalii.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Cred ca ala este un amanet de unde vrei tu sa cumperi. O sa primesti oricum si un certificat de garantie + factura. Am cumparat si eu un inel de aur dintr-un amanet acum vreo 5 ani. Nu ma pune sa iti zic pe cati ani ai garantia ca nu mai stiu nici inelul unde este macar rolling on the floor)

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, o sa primesti de acolo o chitanta, o garantie (daca exista) si alte acte cum ca ai cumparat ceva de la "amanet" ma gandesc, ca asa ii zice la acel schimb valutar.