| Smiiilee a întrebat:

Buna`. Vreau sa imi dau pierce in limbaa si nu stiu cum sa o conving pe mama, am o prietena care imi poate da ea adica nu imi ia bani deci nu e vorba de asta. Zice ca nu ma lasa ca sunt destul de mica am 13, si vreau neaparat sa imi dau cand incep vacanta. Cum pot sa-mi dau sa nu observe? adica cum sa fac sa nu observe ca am pierce in limbaa? stiu ca limb sta umflata vreo saptamana. VA ROG AJUTATI-MA!

4 răspunsuri:
| AndreiP98 a răspuns:

Pai da-ti gaura, odata ce ai dat-o nu mai are ce sa iti faca, si usor usor incearca sa o convingi ca daca tot ti-ai dat sa iti bagi si pierce. Oricum baga-i si tu vrajeli gen "e vara, nu se intampla nimic daca imi bag, il scot la toamna etc etc..."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca printr-o minune nu se infecteaza deoarece nu e facut profesionist ci de o prietena iti doresc in prima saptamana sa mananci numai mancare picanta si sarata si pe urma te mai gandesti daca il pastrezi sau nu.

PS In calitate de baiat nu as saruta niciodata o fata cu asa ceva in gura. Mai degraba as linge clanta de la usa.

| 5a a răspuns:

Spune-mi si mi-e ce folos este daca ai surubul ala in gura? Faza este ca limba se regenereaza ( adica daca ai taiat-o sau ai gaurit-o limba dupa un timp se reface ) practic devine cum a fost inainte. Sa spunem ca tu iti pui pierce in limba, ok il porti 3 luni de zile cat timp este vacanta de vara, apoi incepe anul scolar, intrebarea este ca tu nu poti sa te prezinti cu aia in gura, pentru ca se vede de la o posta ca nu vorbesti clar, ca ai probleme la vorbit. Tu il dai jos, limba se reface automat, dupa aia iti convine sa mai induri inca o data durere, sa mai iti gaureasca inca o data limba? Si zi-mi ma rog pentru ce te ajuta? Daca ai un cercel ceva pe nas intr-adevar lumea vede dar in gura cine se uita sa vada ca tu ai pierce? + ca o sa ai si probleme la mancat.
Esti prea mica sa-ti spun dar o colega de munca mi-a zis ca prietenul ei (de fapt sotul ei ) are pierce in organul genital si cand fac dragoste pe ea o doare extrem de tare. Acum zi-mi si mi-e astia sunt normali la cap? A ajuns lumea sa-si puna acolo, in buric, in sfarcuri, in gura? pentru ce oameni buni ca nu va inteleg?
Mama ta a zis ca tu esti prea mica ca sa porti pierce in gura, pai eu daca ii ziceam asa lui mama ori ma facea dobitoc ori ma scotea afara din casa, nu mai imi zicea " apai sa vezi ca tu inca esti mic, mai stai 2 ani sa cresti si apoi iti poti pune " fa ce vrei da si la varsta pe care o ai de 13 ani, mai trebuie sa va mai maturizati.

| openmind a răspuns:

Sincer nu stiu cu ce te-ar ajutahappyPoate a-r trebui sa meditezi inainte motivele pentru care vrei sa faci asta si sa vezi daca chiar e necesar.Inteleg ca e fashion dar sa nu exageram ok?happy