| divinuu a întrebat:

Vreau neaparat sa merg la munte cu prietenii mei! Am 14 ani iar mama tot zice ca ea tot crede ca sunt destul de mica, dar sunt mult mai rationala si desteapta decat multe persoane mai mari, multi au observat asta. I-am spus ca poate sa ma sune la ce ora vrea ca sa vada unde sunt, ce fac. I-am zis ca nu beau, nu fumez nu fac nimic rau, doar ma relaxez si eu un weekend cu gasca.Pe altii de 14-15 ani ii lasa... vreau sa-i conving si pe ai mei. Poate la mama reusesc, dar tata e f strict si mi-e aproape imposibil sa gasesc un mod de a-l convinge. O idee, ceva? pls

4 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

I-ai dezamagit sau sunt prea protectori.Incearca sa discuti deschis cu ei despre orice subiect, sa le castigi increderea si respectul, sigur te lasa daca faci lucrurile enumerate mai sus.

| YOLO3e333 a răspuns:

TheJokerOne Tu sti ca ce ai spus acolo inrautateste situatia? Iti porti singur de grija de la 16 ani in sus.
Cat despre:
"si apoi e viata mea nu a ta; e distractia mea nu a ta

Viata e in mainile mele nu ale tale"
Sincer ai fost chiar prost la faza asta, numai da sfaturi tampite ca poate asa face se duce si primeste si 2 palme.

| crrinnaaa a răspuns:

Sincer nu stiu la mine singura data cand nu m-a lasat sa merg cu gasca in excursie i-am zis mamei si tatalui ce crezi ca se intampla daca ma duceam? si ei au raspuns ca nu stiu si au vrut sa aiba grija de mine. atunci i-am zis ca daca vroiam sa imi fac de cap pot sa imi fac si acasa nu imi trebuie un pretex de ex excursia. si atunci au inteles ca sunt la varsta la care incep sa cunosc diferite persoane si experimentez noi lucruri.( mentionez am 15 ani stiu cum e sa ai parinti protectori) inceaca sa ii faci sa te inteleaga si orice ce s-ar intampla spune-le ca poate fi si mai rau

| slipknot a răspuns:

Ar trebui sa le demonstrezi ca esti o persoana capabila sa aiba grija de ea, responsabila, sa le castigi increderea. Discuta cu amandoi deschis si incearca sa ii convingi pe amandoi cu argumente solide ca meriti sa mergi.HAVE LUCK!happy