| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi maresc sanii prin metode naturale,asa ca am decis sa va intreb pe voi.
Daca imi masez sanii cu ulei de masline mi se vor marii?
Vreau si un sfat pentru marirea sanilor, va rog.

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Draga mea, am auzit și eu prostii de genul cum dacă îi masezi se vor mări, dar știi și tu că sunt doar mituri. Ce ai cu sânii tăi? Nu-ți plac? Sunt minusculi? Știi că sunt o grămadă de bărbați care preferă sânii mici? Sincer să fiu mi-e greață de acei sâni mari și mi-e și mai greață de femeile cu decolteuri mari. O să crească, cu timpul. Știi cum se zice, dă-i timpului timp.

| lilica06 a răspuns (pentru EuDOarSieu):

Unele exercitii sunt pentru sani sunt folositoare, am facut o saptamana niste exercitii si mi s-au marit putin sanii si au devenit mai fermi. Oricum, multumesc mult pentru raspuns!

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Uleiul de masline simplu nu te ajuta, si oricum, ce gasesti la noi e fake. Ti-ar trebui un ulei obtinut prin metode traditionale, luat de la mici producatori agricoli independenti din Grecia, direct de la ferma. In uleiul asta original trebuie sa pui la macerat frunzulite si ramuri tinere de marar si sa il lasi trei saptamani. De fapt, nu il lasi, il agiti energic o data pe zi. Abia apoi faci masaj. Numai ca a trecut sezonul mararului...

Alta metoda naturala e sa-ti lasi sanii sa creasca singuri, ai 13 ani, mai!

| lilica06 a răspuns (pentru Kaℓi):

Pai am fost vara asta in vacanta in Grecia si am luat ulei natural de la un magazin. Stiu ca am 13 ani, dar cred ca si hormonii sunt putin de vina si..problemele mele.Multumesc oricum de sfat! happy

| Kaℓi a răspuns:

Off... daca toata lumea si-a cerut scuze, imi cer si eu, a fost o gluma! habar n-am despre metode de crestere a nimic, am citit undeva despre marar si de aia l-am combinat cu uleiul tau de masline...
Relaxeaza-te, o sa fie bine.

| Nemessys a răspuns:

Dar ce are daca-ti,, maresti" creierul.
Asta nu te ajuta?

| Kaℓi a răspuns (pentru Nemessys):

N-are nevoie! daca ii iese figura cu sanii s-a scos big grin

| EuDOarSieu a răspuns (pentru Kaℓi):

Hahaha, chiar că.
Ce mai contează inteligența, sâni și fund să aibă...

| lilica06 a răspuns (pentru Nemessys):

Mmm,pai si tu probabil ai incercat sa iti maresti creierul, dar se cam vede ca n-ai reusit.Eu am deja si nici n-am de ce sa incerc, ok?

| Nemessys a răspuns (pentru lilica06):

Fetito, tu nu ar trebui sa o iei ca pe o insulta si mai ales dupa modul cum mi-ai scris, te-a cam suparat ceea ce am zis.
In primul rand tu nici macar nu imi stii numele si ma faci prost? Nu stii absolut NIMIC despre mine, nici nu stii ce-mi poate mintea, care nu vreau sa ma laud, dar sunt convins ca este una mai buna decat a ta. Fara suparare. Deci nu ai niciun drept sa ma faci prost (indirect) Si daca am scris acel raspuns, asta nu inseamna ca sunt un prost. Unde ai vazut tu ca am incercat sa-mi maresc creierul dar nu am reusit? Asta e. poate mai am de invatat, dar macar VREAU SA INVATAT, sunt focusat pe asta, nu pe marirea ****. Cum mai sunt unii baieti, nu au nimic in cap, dar chestia asta nu-i ingrijoreaza, insa cand isi vad omida de 14 cm, fac urat si se intreaba daca e ok. Dar nu inteleg cum de tu iti poti da seama din acel mesaj, cat de destept sunt eu. happy TEACH ME MASTER!
In al doilea rand de ce ai vrea sa-ti maresti sanii? Cu ce te ajuta? Ce are daca-ti iei si tu o carte sau dai si tu un search pe google la ceva ce te poate ajuta in viata. Ceva sa-ti dezvoli vocabularul sau orice altceva UTIL pentru tine si acel ceva posibil sa-ti garanteze un viitor mai bun. Cu sanii ce faci? Se uita toti prostii dupa tine :,, omgg uite ca tate are aia, as ***-o". Asta ai prefera? Sau nu te accepta la nu stiu ce loc de munca unde se castiga sute de mii de euro daca nu ai sanii mari? Atunci imi cer scuze.

Sa ai o zi frumoasa! Si sani misto happy. Daca un baiat nu gaseste creier, atunci sa gaseasca c*r, tate si bineinteles ***. De astia sunt o groaza, asa ca nu o sa mori singura rolling on the floor.

| Nemessys a răspuns (pentru Kaℓi):

Ai drepapte. Adica ce baiat,, normal" s-ar uita la o fata desteapta?

VAI DE MINE, IMI CER SCUZE! rolling on the floor

| lilica06 a răspuns (pentru Nemessys):

Scuza-ma ca te-am cam jignit, dar sunt o fire foarte nervoasa si imi ies uneori din minti.Sufar de cateva boli mintale si incerc sa ma tratez si sa nu ies de sub control. Am avut o copilarie grea si nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa gandesc perfect, dar singurul lucru la care sper este sa ma insanatosesc si sa fiu bine. Imi pare foarte rau pentru ca te-am jignit.

| Nemessys a răspuns (pentru lilica06):

Am intalnit o persoana care avea exact aceeasi problema.
Nu-i nimic Dar macar asculta de sfatul meu. Asta este o problema ce trebuie rezolvata cat mai curand posibil. Daca o lasi pentru mai tarziu, o sa fie foarte greu sa o faci, deoarece tu cresti cu,, boala". Deci deja intra in tine si nu mai poate fi scoasa. Imi pare rau daca te descurajez dar o sa ai multe de pierdut cu aceasta chestie. O sa ajungi sa faci / zici niste lucruri care mai tarziu o sa le regreti. Cum ar fi si ce mi-ai zis mie. Bine. nu m-a afectat deoarece a fost un simplu mesaj, dar gandeste-te ca o sa mai cresti, o sa ai si tu un iubit, o sa faca si el ceva si la tine sunt foarte mari sanse sa reactionezi intr-un mod nepotrivit sa-i faci nu stiu ce chestii, sa-i zici nu stiu ce vorbe care l-ar durea enorm de mult. Cine stie ce i-ai face de l-ar afecta, dupa 2-3 zile, tu te calmezi, iti ceri scuze, dar el posibil sa nu te ierte pentru ce ai facut. Depinde... ce ai si facut. Poate de exemplu, ai stiut un secret deste el si din cauza nervilor l-ai facut public. Na. cu un simplu,, scuze", nu rezolvi o greseala de genul. Deci iar, imi pare rau sa-ti zic dar o sa ai de pierdut. Nu chiar la faza cu dragostea, dar cand vine vorba de societate, da. Poate chiar si la locul de munca. O sa ajungi sa te iei si in gura cu seful.
Daca e ceva mai grav, intr-o zi o sa te enervezi atat de tare, incat o sa cazi si o sa-ti pierzi constiinta. Nu cred ca ai vrea asta.
Sfatul meu ar fi sa te documentezi si sa vezi ce se poate face. Decat sa cauti pe google cum sa-ti maresti sanii, mai bine cauti cum sa-ti rezolvi problema asta.

Sa ai o zi frumoasa si imi doresc sa te faci bine! Evita pe cat de mult posibil sa te enervezi. Incearca sa devii putin mai singuratica. Nu te ajuta foarte mult, dar totusi e bine. Daca te enervezi din ce in ce mai rar, e perfect. Eu cam atat am avut de spus si cam asta a fost cam singurul lucru cu care te puteam ajuta. Te mai sfatuiesc sa cauti,, self control" sau,, controlul de sine". Faza este ca tu, atunci cand te enervezi, ar trebui sa-ti dai seama de asta, sa te,, retragi", sa iei o gura de apa si sa renunti la tot ceea ce faci.