| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa învăț sa conduc insa nu reușesc sa dau drumuri la ambreiaj ușor cum trebuie, va rog sa na ajutați cu câteva sfaturi sa învăț sa conduce repede si bine ca fac școală crying. Va mulțumesc!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te vei obisnui cu instructorul, altfel inseamna ca nu ai abilitati pentru a conduce o masina. Exista motoreta, bicicleta, transport in comun.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mersi pentru răspunsul tau frumos!

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie mi s-a parut ciudat cand am pus mana pe camion prima oara apoi am zis ce pusca mea sant cel care da ordinele in trafic, intram lejer in sensurile giratorii ma deschideam in viraje si am reusit nu e mare scofala cand faci ce iti place

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de aia faci scoala, ca sa inveti, prin multe exercitii ai sa deprinzi si tehnica corecta

| corhaz a răspuns:

Vei invata nu dispera.si cu instructorul vei invata baza.cel mai mult tu singura dupa permis vei invata.miliarde de oameni conduc deci iti dai seama ca nu i ceva imposibil de invatat hai succes si capul sus privirea inainte

| victor30 a răspuns:

Incerci asa: motorul pornit, frana de mana trasa, apesi ambreiajul, bagi in viteza 1, ridici doar ambreiajul incet pana incepe masina sa tremure. Faci de cateva ori asa pana afli punctul pana la care nu se opreste motorul, in conditiile in care nu ai frana de mana trasa si apesi acceleratia masina incepe sa "miste" happy

| For3st1 a răspuns:

La inceput nimeni n-o nimerea cu ambreiaju.Si eu m-am chinuit putin pana am reusit sa-i dau drumu.In timp vei invata, de aia ai instructor.Mult succes!