| marina11 a întrebat:

Vreau sa ma despart de prietenul meu prin mesaj. El crede ca sunt cu alt baiat si ma scoate din sarite sad. Ma gandeam sa fie asa: Scuze ca te deranjez da trebuie sa-ti zic ceva important.Nu stiu daca tu m`ai placut vreodata si asta ma deranjeaza cel mai tare asa ca vreau s-o terminam definitiv.Nici macar nu ai incredere in mine.Chestia cu narcis...crezi ce vrei! Acum probabil vei crede ca am pus ceva la cale cu narcis da nu e adevarat oricum!
Ce ziceti? Daca credeti ca nu e bine astept mesaje!:*

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este foarte,dar FOARTE urat din partea ta să faci acest lucru prin mesaj! Dacă vrei să te desparţi de el,fă-o prin viu grai! Este o dovadă de mare laşitate să o faci aşa!
Dă-i şi lui ocazia să înţeleagă de ce se întamplă acest lucru, adica "papucii", ca să-şi poată şi el continua viaţa în linişte!

| MâţaD a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ii dai explicatii sau sa il cauti tu.Lasa-l sa creada ce vrea,si te va intreba el daca are sa te intrebe ceva,su isi va da seama ca nu e adevarat si isi va cere scuze.Fa cum vrei,insa eu iti spun sa lasi lucrurile asa un timp,sau, daca vrei sa va despartiti, spune-i-o fata in fata

| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Nu crezi ca r fi mai bine sa vorbiti fata in fata? Ca astfel sa ii poti vedea reactia? Mie una nu prea mai imi plac chestiile astea, " sa ne cuplam pe mess" sau "prin sms-uri". Cel mai bine, fata in fata. Asa iti vei da seama si daca face misto, si daca te iubeste si orice ai vrea sa aflii. Mai bine, du-te cu el intr.un parc, si spune-i ca te deranjeaza faptul ca nu are incredere in tine, si ca ai vrea sa o termini cu el, pentru ca neincrederea ajunge la despartire, ca si in cazul vostru. Crede-ma, cel mai bine e face to face happy
Bafta multa big hug

| alina58 a răspuns:

E destul de bine, dar nu e frumos ce faci. Nimeni nu merita sa i se dea papucii printr-un mesaj. Cel mai bine ar fi sa vorbiti fata in fata. Tu cum te-ai simti daca el ti-ar zice intr-un mesaj "vreau sa ne despartim". Ma indoiesc ca nu ai curaj sa ii spui in fata ce simti...happy

| Onn3 a răspuns:

De acord cu alina, vb cu el fata in fata si spune-i tot ce ai pe suflet iar apoi poti sa-i zici si chestia cu narcis care nu e adevarata, sau da-i telefonul 1-2 zile sa se convinga ca nu ai pe nimeni

| chelo0 a răspuns:

Care e faza, n'ai tupeu sa'i spui in fata? patetic, urat din partea tawinking

| TheLittleReaper a răspuns:

A te desparti de el prin sms e cea mai mare lasitate de care da dovada o fata. Vrei sa te despati de el:fa-o direct.Intalniti-va,vorbiti deschis, daca nu merge relatia nu are rost sa o continui. Daca te desparti de el prin mesaj va crede ca esti cu acel baiat deci nu rezolvi nimic.Intreaba-l de ce crede ca esti cu altcineva. Daca se bazeaza pe propriile banuieli inseamna ca intr-adevar e un fraier si merita sa i se dea papucii.byehappy