| HELLBOY32 a întrebat:

De ce cand vreau sa mi se intample un lucru nu mi se intampla, dar cand imi pierd speranta ca acel lucru nu mi se intampla, mi se intampla mereu, oare de ce? de ex: niciodata nu mi-a placut de o fata cu adevarat(adica sa fiu indragostit), iar de la un timp imi place mult de o fata mai mica ca mine(eu am 15, ea 12, dar nu pare zici ca are cel putin 14), si cum is timid nici nu am incercat sa ma bag in seama cu ea, de multe ori cand merg la magazin, dau peste ea acolo si tot timpu se uita frumos la mine dar nimic mai mult, si mereu am impresia ca d-zeu mi-o scoate in cale(stiu par penibil), si nu stiu din ultimu timp am inceput sa mi pierd speranta ca o sa ma placa sau o sa fiu cu ea vreodata, si ma tot gandesc la chestia asta! va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi. astept raspunsurile voastre, evident dau funda!

7 răspunsuri:
| Rooobi a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea. Poate o vezi si pe la bloc daca mergeti la acelasi magazin. Spune-i cum te cheama intreab-o cum o cheama, cere-i idu de mess mai vorbiti si acolo va cunoasteti si poate o scoti si la un suc.

| HELLBOY32 explică (pentru Rooobi):

Pai stiu cum o cheama, si stam la sat nu la oras(da tot la bloc stau).

| Rooobi a răspuns (pentru HELLBOY32):

Atunci cere-i idu de mess si mai vorbiti si incearca sa intri in vorba cu ea.

| HELLBOY32 explică:

Pai stiu cum o cheama, si stam la sat nu la oras!

| Ionut22244 a răspuns:

Eu iti spun din proprie experienta, nu fi timid gandindu-te ca poate nu te place pentru ca ai multe de pierdut.Asa am facut si eu, pana la 16 ani si ceva am fost gras, dupa am slabit si tot mi.se parea ca nu ma place nici o fata si am stat dupa una care ma placea vreo 6 luni pentru ca imi era frica ca nu ma mai place altcineva.Stiu ca e greu sa iti invingi timiditatea dar daca nu o faci acum mai tarziu o sa lase urme. Daca vrei sa mai vorbim imi zici pe privat

| HELLBOY32 explică (pentru Ionut22244):

Ok!

| HELLBOY32 explică (pentru Ionut22244):

Pe privat adica pe mess