| Mintique a întrebat:

Vreau sa slabesc cam 8 kg, 1, 57 inaltime, 14 ani si 54 de kilograme. M-am infometat 2-3 zile si am slabit 4 kg iar cand am inceput sa mananc din nou m-am ingrasat dublu si mi-am dat seama ca asta nu e o solutie deloc buna. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Anonima240 a răspuns:

Http://www.dieta-dukan.co/ incearca acesta dieta o prietena a slabit foarte mult.
Daca nu vrei sa tii o dieta, intereseaza-te cam cate calorii trebuie sa manci pe zi si mananca des si cate putin si fa multe exercitii.

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa nu mai mananci dulciuri, prajeli, fast food si sa o lasi mai moale cu fainoasele. Fa miscare cat de mult se poate(alearga, mergi cu bicicleta, du-te la aerobic etc.). De asemenea, te sfatuiesc sa consulti un medic, care sa iti poata prescrie o dieta (nu te lua dupa alea de pe net, ca sunt numai tampenii).
Succes!

| zurick a răspuns:

Nu te mai înfometa că o faci degeaba.(cred că ai realizat asta deja)Decât înfometare sau nu știu ce diete mai bine ia legătura cu un nutriționist care va ști ce și cum trebuie să faci.

| foreveryou a răspuns:

De ce sa slabesti? esti in crestere! sa nu te infometezi, o sa faci greseala vietii!