| KM3 a întrebat:

Cum as putea afla numarul de telefon al unei persoane careia ii cunosc doar numele si orasul unde locuieste?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.carte-telefoane.info/

Bagi acolo numele si prenumele, daca vrei si orasul.Iti vor gasi toate persoanele cu acelasi nume deoarece nu stii adresa acelei persoane. Daca stii si adresa, e ok, iti va da exact numarul de telefon dorit. Daca nu stii adresa iti va da numerele acelor persoane pe care le cheama cum scrii acolo.ramane sa suni la fiecare in parte pana raspunde cine doresti tu.O zi placuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrii si orasul bineinteles.numele sa fie scrie cu litere mari pentru ca doar asa iti gaseste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ohh,tu vrei numarul de mobil? Doar daca e abonat la unele firme de telefonie mobila dar daca are cartela reincarcabila, nu poti afla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau si copy paste al unui reprezentant al Orange care activeaza si el pe site-ul tpu.ro.

OrangeHelper a răspuns:
Pentru a afla numarul de telefon al unui alt abonat Orange noi iti oferim Serviciul Agenda Orange, apelabil la numarul 300 direct de pe telefonul Orange fie ca esti abonat Orange sau utilizator de cartela PrePay.
Serviciul este disponibil zilnic in intervalul 8.00 – 22.00.
Pentru ca un numar sa iti fie furnizat de catre asistentul Orange, trebuie sa cunosti numele si adresa persoanei al carei numar doresti sa-l afli, iar numarul respectiv trebuie sa fie informabil (sa nu fie secret ca urmare a solicitarii abonatului respectiv).
Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

| unprietenaproape a răspuns:

Carte de telefon

| Floricikmov a răspuns:

Nu nu ai cum sa afli.

| Zuza50 a răspuns:

Nu poti. :3