| Dana86 a întrebat:

Bună. Cum pot afla numărul de telefon al unei persoane căreia îi știu numele complet și orașul în care locuiește?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu poti afla, se putea pe vremuri cand toti aveau fix si se cerea asta prin intermediul unei centrale!
Numarul de telefon este ceva personal si doar magistratii au acces la acest lucru interogand baza de date a operatorului in reteaua careia se afla acel abonat, evident daca au interes juridic nu asa dupa propria putere.

| Violleta2022 a răspuns:

O cauti in persoana si o intrebi direct, ca nu-i nimeni care ar putea sa-ti dea asa ceva, telefoanele fiind acum secrete.

| katin a răspuns:

Ar trebui sa mai stii si reteau unde are telefonul.
Nu mai este ca pe vremuri cand era o singura retea si intrebai la informatii.
Dar chiar si asa tot s-ar putea sa nu-l afli. Cica confidentialitate.
Dar daca stii numele si adresa, poti sa-i scrii. Si sa-i ceri numarul de telefon.