| Madutzza98 a întrebat:

vreau sa va cer sfatul...
O sa termin clasa a 8-a si o sa trebuiasca sa aleg un liceu bun unde sa merg...
Asta e problema nu stiu unde sa merg mai departe
Pana acum am avut mediile peste 9
Va rog sfatuiti-ma happy

6 răspunsuri:
| Adrian37 a răspuns:

Depinde la ce te pricepi sau ce iti place.
Asa vei gasi un liceu si un profil care ti se va potrivi.

| badboy50087 a răspuns:

Ahh ce amintiri... Imi amintesc ca asa eram si eu cu doi ani in urma. In primul rand gandeste-te ce materii iti plac sau ce materii o sa folosesti mai departe. Daca iti plac stiintele exacte du-te la un liceu specializat pe real. Daca vrei ss(stiinte sociale) sau filologie, un liceu special pentru asa ceva(nu stiu cum sa ii spun fiinda eu sunt la mate-info). In al doilea rand gandeste-te la medie. Media conteaza mult si crede-ma ca nu vrei sa ajungi la un liceu cu elevi SUB sau mult PESTE nivelul tau. Vorbeste cu parintii prietenii si ia o hotarare.
MULT SUCCES! big grin

| VladButaciu a răspuns:

Poi daca inveti bine ar fi bine sa mergi la un liceu bun spre exemplu Mate-Info (Real) dar depinde de tine daca tu vrei sa devi contabila du-te la economie daca vrei sa devi docotor du-te la un liceu ce se bazeaza pe stiinte chimie etc. Bafta tongue

| VladButaciu a răspuns (pentru VladButaciu):

Am vrut sa zic biologie-chimie big grin

| Thekeyisme a răspuns:

Daca imi spui si din ce judet esti te ajut cu mare placere smug