| Astasunt a întrebat:

Anul aceasta termin clasa a 8-a si o sa merg la liceu la slatina, problema este ca nu stiu la ce liceu si ce profil. Voi ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, daca mai ai putina rabdare, spre sfarsitul semestrului, dirigintele (a) clasei iti va da tie si colegilor tai cate o brosura cu toate liceele din judet si cu mediile de intrare din ultimii doi ani, pe fiecare profil in parte. Astfel, in functie de media ta de admitere si de acea brosura, te vei putea orienta pentru a-ti alege optiunile. Bineinteles ca daca esti o fata silitoare, vei putea opta la un liceu f. bun, dar trebuie sa tii cont si de ce vei vrea sa faci pe viitor, adica ce meserie vei dori sa practici. Bafta in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Părerea mea este ca, ținând seama de preferințele tale, să le ceri un sfat suplimentar părinților și diriginetlui, ei te cunosc cel mai bine și știu ce ți s-ar potrivi. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/

| chupachups1234 a răspuns:

Asta presupunand ca eu stiu ce meserie ai vrea tu sa practici mai tarziu, la ce materii esti buna si ce licee sunt in Slatina.

| GriRazvan a răspuns:

Eu sunt la Economic este profil ft bun. dar poti opta si Mate - Info ..depinde de Media ta..la Mate-Info si Economic se intra cam cu 8, 50 cam asa..desigur.depinde si de liceu..Economicul ti l recomand iesi cu o diploma de acolo si cu o specializare.

| Astasunt explică:

Ancutza daca nu stii sa raspunzi la intrebare nu mai comenta. Eu am cerut doar pareri. Si ca stii un lucru eu sunt buna la toate materiile, daca tu nu stii ce licee sunt in slatina nu te mai baga.