| Ana1018 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva legat de mine si de fratele meu, toti imi spun ca el tine la mine chiar daca se poarta mai ciudat. Intrebarea este: Daca el se poarta mai urat cu mine si face glume mai proaste, ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Probabil te tachineaza pentru ca tu erai alintata familiei, iar el era intr-un fel exclus (fiind mai mare). Din lipsa de afectiune, acum obisnuindu-se sa faca glume pe seama ta. Cu timpul o sa-ti dai seama ca tine la tine, ai rabdare.

10 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Cum ai vrea sa il cunoastem noi mai bine ca tine, care stai cu el in aceeasi casa?

| Ana1018 explică (pentru FaraNume1245):

Nu vreau decat sfaturi, voiam mai multe pareri legate de asta, nimic mai mult

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Ana1018):

Totusi, crezi ca citim in stele de ce face el unele lucruri?

| Ana1018 explică (pentru FaraNume1245):

Nu, eu v-am spus ce face ca sa stiti ce sfaturi puteti sa imi dati... nimeni nu citeste in stele

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Ana1018):

Tot ce ne-ai spus e ca se poarta ciudat, se poarta urat si face glume proaste. Nu ai spus nimic exact, ci doar chestii vagi. Nu stim ce se intampla in viata lui, ce anturaje are, daca s-a intamplat ceva recent, NIMIC. Ce ne ramane de facut e sa ne uitam in stele si sa-ti dam un raspuns.

| NAT0 a răspuns:

Ăh, e mai micuț decât tine sau e mai mare? Dacă e mai mic înseamnă că nu știe cum să-și arate afecțiunea dar de fapt și dacă e mai mare nu știe să-și arate afecțiunea.laughing Dar e ceva normal între frați/surori/frate și soră. Sau poți să te duci să-l întrebi asta dacă e mai mare ca tine. Și totuși ce fel de glume are?

| Ana1018 explică (pentru NAT0):

Ma impinge, ma uda, imi ia lucruri fara sa spuna, tipa mereu la mine ca fac lucruri rele si nu vorbeste cu mine (e mai mare ca mine)

| NAT0 a răspuns (pentru Ana1018):

Și atunci dacă faci „lucruri rele" de ce ești rea? Hă?laughing Poate trebuie să te schimbi tu și poate se schimbă ceva.

| presus a răspuns:

Inseamna ca il superi tu cu ceva.

| Ana1018 explică (pentru presus):

Nu stiu... voiam sa aflu doar daca face glumele din rautate sau daca tine la mine

| presus a răspuns (pentru Ana1018):

Probabil te tachineaza pentru ca tu erai alintata familiei, iar el era intr-un fel exclus (fiind mai mare). Din lipsa de afectiune, acum obisnuindu-se sa faca glume pe seama ta. Cu timpul o sa-ti dai seama ca tine la tine, ai rabdare.