| tweety_8071 a întrebat:

Am un coleg de clasa foarte enervant. x(. a vrut sa fie cu mine dar eu l-am refuzat si el acum se poarta urat cu mine.imi vb urat si face glume cu baietii pe seama mea.azi s-a legat de un coleg pe care l-am pupat.deci nu il mai suport,! ce pot sa fac? ca de evitat nu prea pot ca imi este coleg.sad?

Răspuns Câştigător
| cristina_3322 a răspuns:

E genul de baiat care nu accepta un refuz...de ala cu fumuri in cap...pana nu-i scoate cineva impresiile nu se linisteste... nu ii poti spune cateva vorbe sa il pui in banca lui?! de ex. poti sa mergi cu fetele si sa le spui" uite fetelor baiatu asta m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si l-am refuzat .si acum nu ma lasa in pace" iar ele sa rada sarcastic... si sa auda si el ca prietenele tale rad de el.si poate se va potoli...

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Stiu cum e.Si eu trec prin ceva asemanator, dar el nu face glume pe seama mea.Atat i-ar trebuilaughing. La mine mereu vorbeste despre baitaul pe care il plac, tot timpul rosteste numele lui, numai pentru a ma enerva, pentru ca s-a rugat mult de mine sa fiu cu el si eu nu am vrut.
Eu te sfatuiesc sa vorbesti prima data tu cu el, sa ii spui sa inceteze pentru ca nici nu te vei lasa umilita de el, nici nu vei fi cu el.Mai bine sa inceteze de buna voie. Apoi, daca nu intelege vorbesti cu dirigul/diriga ta si ii spui ca nu il mai suporti, sa se intrece cu gluma. Daca nici asa nu rezolvi nimic, vorbesti cu niste prieteni sa il... avertizeze sa inceteze[asta daca ai posibilitatea]. In ultima faza, vorbesti cu parintii tai si ei vor rezolva totul.
Stiu ca am aberat putin pe acolo, dar eu ti-am zis toate solutiile care mi-au venit in minte ca sa scapi de ellaughing.
Succes.happy

| Antrax a răspuns:

Unfla-i botu cu 2 palmi un sut in bornau si l-ai rezolvat si ii scoti si dintilaughing

| M.madallina a răspuns:

Se comporta asa numai pentru ca l-ai refuzat, este gelos. vorbeste cu el si spune-i sa nu te mai enerveze

| sigmanet a răspuns:

Sa-i explici inca o data cum sta treaba si sa nu se mai lege de ceea ce tine de tine...In timp se va calma si isi va da seama ca este prosti prin atitudinea sa...

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Desi suna ciudat... Poate te place inca, si nu stie alt mod mai inteligent de a iesi in evidenta.

| crisssy a răspuns:

Nu-l baga in seama...sau vorba lu' @kamikaze. du-te la diriginta sau poate chiar si la director...
sper ca te-am ajutat...
Bafta,
Crissy

| paulaiubitzik a răspuns:

Pai el vrea sa iti arate tie ca pe el nu-l mai interesezi eu cred ca inca te place de aia se manifesta asa dar tu discuta cu el si spune-i ca tu nu simti nimic pentru el si sa se potoleasca ca nu ajunge bine daca continua iar din partea ta o sa dobandeasca numai ura daca nu se potoleste da-i doua palme poate inceteaza bafta

| kamikaze a răspuns:

De pinde de baiat poate ar trebui sa mergi la diriginta/ele ta/u dac a baiatul te supara chiar asa tare dai citeva palme poate isi revine sau daca ai pe cineva cheama-l la scoala si rezolva el cred...laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A da. E unul din acei baieti care nu suporta respingerea si incearca sa se razbune daca e respins. Mutate in alta clasa. Chiar s-a legat de un coleg pentru ca l-ai pupat? Nu are dreptul sa faca asta. Eu cred ca ii trageam una daca eram in locul acelui coleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic: 1.sa-i dai cateva palme bune 2.sa nu-l bagi in seama ori ce ar zice de tine 3.prefate ca nu mai exsista big grin