| medgirl a întrebat:

vreau sfaturile voastre!
Un baiat, cu 3 ani mai mare decit mine, din aceiasi scoala mi-a dat multe semne ca ma place.am inceput apoi sa vb pe net.la scoala. ex.: s-a apropiat de mine si am vorbit o ora, doar noi doi.si am inceput sa-l plac si eu.problema este ca el nu face primul pas. voi ce ziceti? sa-l fac eu? sau poate el nu ma mai place?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Eu zic ca a facut primul pas deja, apropiindu-se de tine. dar, da! s-ar putea sa fie mai timid.suna-l,vbeste cu el mai mult, scoate-l afara din clasa si plimbati-va, doar fa ceva!
Iti doresc mult succes!:*

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa ii dai de inteles ca il placi aratandu-i ca ii agreezi prezenta. Priveste-l duios, atinge-l '' intamplator '', zambeste-i si propune-i sa mergeti la magazin, sa mergeti la o plimbare, cere-i sa te ajute la ceva si profiti de orice ocazie pentru a petrece cat mai mult timp cu el. Cu siguranta va intelege si va face in cele din urma primul pas. Daca vezi ca e receptiv dar nu face primul pas, il faci tu. Succes!

| medgirl explică:

Va multumesc foarte mult la toti de sfaturi! :*:*:*

| patty32 a răspuns:

Eu zic sa faci tu primul pas.happy
Dar nu sa te duci la el si sa-i spui direct.
Ci sa-i dai de inteles prin diferite modurihappy

| Love4ever.EU a răspuns:

Pai nu stiu... tu spui ca ti-a dat semne ca te place, deci ar putea fi asa! Cred ca ar fi bine sa faci tu primul pas! Acum...asta este nu te plece trebuie sa accepti, iar daca da e perfect! Succes!