| roxyana03 a întrebat:

Buna

Vreau si eu ajutor

VA rog multlove struck

Vreau ca diseara sa ies si eu cu prietenii, iar mami si fratele meu nu ma lase, vreau sa ies si sa merg sa ma plimb, mami este exigenta, cum sa o fac pe mami si pe fratele meu sa ma lase si pe mine pe afara? niste sfaturii va rogggggg:X crying FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| Asdfasdefta a răspuns:

Spunele ca este numai bine afara, nu ploua si nu e nici caldura tare, si ca daca o sa dea caldura nu o sa te mai poti plimba. Dar spune-le asta deja imbracata, pentru ca daca te vad asa doar nu o sa iti ceara sa te dezbraci.

5 răspunsuri:
| PisikaNeagra a răspuns:

*lasa
Of,gramatica!
Apropo,ce treaba are fratele tau?
Cati ani ai de nu te lasa? Sau ai facut ceva rau?
Spune-i asa:
"Mama, de ce nu ma lasi afara? Am facut ceva rau? Sunt destul de mare sa pot iesi cu prietenii mei in oras! TE ROOOOOG!"
Si fa fata aia de catelus puppy dog eyes
O_O

| CoffeeTIME a răspuns:

Intreaba`ti fratelelaughing

| McCrush a răspuns:

Spunele ca te duci la magazin (gaseste tu ce sa "cumperi")si intreaba daca vor ceva de la magazin.asa poti iesi afarawinking

| Fatayou a răspuns:

Pai fa asa:
te prefaci ca iei alte haine de casa dar sunt de oras.
o intrebi pe mama sau pe fratele tau:
-Unde-i ruscacelul?
daca stii unde-i iei pe ascunselea
asta foloseste pentru apa
sau sanvichiuri
daca esti fata piaptana-te.
daca te vede mama sau fratele tau zici asa:
-Uite ca vreau sa fiu frumoasa ca sa fiu harnica.
apoi zici mamei cu fratele tau:
-Trebuie sa stati putin in...[unde vrei tu]
te incalti repede si deschisi si inchizi repede usa si gata ai scapat.

| UncertainSense a răspuns:

Ii bati la cap si pe fratetu si pe maicata toata ziua...pana la urma nu o sa mai suporte si o sa te lase sa faci ce vrei... daca nu fugi de acasawinking